אלופות אירופה למתמטיקה

תלמידות שהוכשרו במכון ויצמן, גרפו את מדליות הזהב והכסף באולימפיאדת המתמטיקה האירופית לנערות

הינך נמצא כאן

הישגים אולימפיים לנבחרת ישראל במתמטיקה: נגה פרידמן, תלמידת כיתה ט' מרחובות, ויערה שולמן, תלמידת כיתה י' מהרצליה, זכו באחרונה במדליות זהב וכסף באולימפיאדת המתמטיקה האירופית לנערות. בתחרות השתתפו 213 נערות מ-54 מדינות; ישראל דורגה במקום התשיעי. המשלחת הישראלית הוכשרה במכון ויצמן למדע על-ידי צוות מאמנים ובראשם יו"ר נבחרת המתמטיקה פרופ' אברהם איזנבוד והמאמן הראשי לב רדזיוילובסקי מהמחלקה למתמטיקה.

"כ-20 מאמנים עובדים עם הנבחרת", מספר פרופ' אייזנבוד על מאחורי הקלעים של נבחרת ישראל במתמטיקה המונה כ-50 בני-נוער. "האימונים מאוד אינטנסיביים, ודורשים השקעה עצומה הן של המאמנים והן של התלמידים. חברי הנבחרת אמנם מוכשרים מאוד, אך כישרון זה לא מספיק – נדרשת כאן עבודה קשה מאוד, דבקות במטרה ומחויבות". נבחרת המתמטיקה היא חלק ממיזם נבחרות ישראל במדעים המשותף למשרד החינוך ולמרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס.

זו השנה העשירית לקיומה של אולימפיאדה המתמטיקה לנערות – והשנה השישית להשתתפותה של ישראל. מלבד פרידמן ושולמן, משלחת הבנות לאולימפיאדה כללה השנה גם את תמר פאר, תלמידת י' מהרצליה ואת ניקול גרוסמן, תלמידת י"ב מפתח תקוה.

השנה נפרשה התחרות על-פני יומיים כאשר בכל אחד מהימים נדרשו התלמידות לפתור מבחן שהורכב משאלות ברמת קושי גבוהה באלגברה, קומבינטוריקה, גיאומטריה ותורת המספרים. "התחרות השנה הייתה קשה, אך התלמידות השקיעו את מלוא מרצן בהתמודדות עם השאלות במשך תשע שעות של בחינות", אומר ראש המשלחת, ד"ר דן כרמון, אשר ליווה את התלמידות יחד עם סגניתו, ד"ר מרים פרבר. "אני מברך אותן וגאה בהן מאוד על הישגיהן, ומאחל להן עוד הצלחות רבות בעתיד".

שתף

המשלחת הישראלית (מימין לשמאל): יערה שולמן, תמר פאר, נגה פרידמן וניקול גרוסמן. תצלום: מרכז מדעני העתיד