שאלות אישיות עם ענבל לבני

הינך נמצא כאן

ענבל לבני, תלמידת מחקר לתואר שלישי אצל פרופ' אירית דינור, המחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה שימושית

מה את חוקרת?

אני חוקרת בתיאוריה של מדעי המחשב, בתחום שנקרא סיבוכיות. באופן כללי בסיבוכיות אנחנו מנסים להבין מה אפשר לחשב ביעילות מבחינת זמן, זיכרון, שימוש באקראיות ותכונות נוספות. אני חוקרת תכונות של פונקציות, מתוך הסתכלות על הפונקציה במספר מועט של ערכים. זאת אומרת, אני מנסה לגלות האם פונקציה מקיימת תכונה מסוימת באמצעות בחינת הפונקציה במספר נקודות אקראיות, מבלי לדעת מה היא הפונקציה בשאר הנקודות.

איך החלטת להיות מדענית?

לא היה רגע בו החלטתי להיות מדענית, זה היה תהליך ממושך. תמיד אהבתי ללמוד ולחקור ותמיד אהבתי מדעים, ולכן בחרתי לעשות תואר ראשון בפיסיקה ובמדעי המחשב. במהלך התואר הראשון גם עבדתי בחברת היי-טק. אחרי התואר הראשון החלטתי שאני רוצה להמשיך וללמוד, וכך הגעתי למכון ויצמן למדע כדי ללמוד לתואר שני במדעי המחשב, ואחריו לדוקטורט. בכל שלב בדרך חשבתי מה אני רוצה לעשות בהמשך, והאם אני רוצה להמשיך במסלול מחקרי, והחלטתי שכן.

מי היא דמות המופת שלך?

אין דמות יחידה שהיא דמות מופת בשבילי, ישנם הרבה אנשים שאני לומדת מהם, מהדרך אותה הם עשו באקדמיה ובכלל.

כיצד את מתייחסת להתמודדות שלך כאשה בעולם האקדמי?

מאז הלימודים בתיכון אני נמצאת בסביבה בה הנשים הן במיעוט, וברוב הזמן אני מרגישה בנוח. אני חושבת שהיה לי מזל שלאורך כל דרכי האקדמית לא נתקלתי עד עתה באפליה או בזלזול, וברוב המקרים גם לא הייתי האישה היחידה. אני מניחה שאישה עם ילדים באקדמיה נתקלת ביותר קשיים, ומקווה שאצליח להתמודד בהצלחה גם בעתיד.

איפה את שואפת להיות בעוד עשר שנים?

בעוד עשר שנים אני מקווה להיות חוקרת באחת האוניברסיטאות בארץ, בתיאוריה של מדעי המחשב.

שתף