מכון ויצמן למדע משיק את המכון לכימיה רפואית על-שם ד"ר ברי שרמן

הינך נמצא כאן

כימיה רפואית

במסגרת השאיפה לרתום תגליות במדע בסיסי לטובת פיתוחים רפואיים, משיק מכון ויצמן למדע את המכון לכימיה רפואית על-שם ד"ר ברי שרמן בתמיכתה של משפחת שרמן מקנדה.

המכון לכימיה רפואית על שם ד"ר ברי שרמן יממן מחקרים חדשניים בתרכובות שעשויות לשמש בפיתוח טיפולים רפואיים למגוון מחלות והפרעות, כולל מחלות אוטואימוניות, סרטן, מחלות ניווניות ומחלות מדבקות. בין הפרויקטים העתידיים של מכון שרמן נמנים ניסיון לפתח אנטיביוטיקה חדשה שתגבר על העמידות הנרכשת לאנטיביוטיקה; שימוש במטבוליטים צמחיים לתרופות חדשות – כולל שיטה של הנדסת ביוטכנולוגיה שתגרום לצמחים לייצר אל-דופה, חומר המשמש לטיפול בפרקינסון, וקידום תרופה אפקטיבית וזולה נגד מלריה. בראש המרכז החדש יעמוד ד"ר שראל פליישמן מהמחלקה למדעים ביומולקולריים.

"מדובר בתרומה רבת חזון, שהגיעה בדיוק בעת שבה טכנולוגיות חדשות לסקירה ואבחון מאפשרות לחוקרים לקחת מולקולות מבטיחות אל השלב הבא של תחום הבריאות, וקרן שרמן הופכת אפשרות זו למציאות", אומר פרופ' דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן למדע. "אנו אסירי תודה על השותפות עם משפחת שרמן".

על התורמים:

ברי שרמן היה מדען, איש עסקים ונדבן קנדי. את התואר הראשון בפיסיקה הנדסית קיבל עם מלגה מאוניברסיטת טורונטו, את התואר השני והתואר השלישי, שניהם עם מלגה, קיבל מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT). בשנת 1974 ייסד את Apotex, חברה לפיתוח תרופות, בשאיפה לשפר את הנגישות לתרופות בקרב חולים ברחבי העולם. החברה הפכה לאחת מהמובילות בתחום בקנדה, ובעשור האחרון סיפקה תרופות לאזורים מוכי אסון בשווי של יותר מ-50 מיליון דולר.

ברי והאני שרמן היו נדבנים משפיעים בקנדה וכן תמכו בגופים רבים בישראל. הם תמכו במכון ויצמן למדע מאז שנות ה-80, בעיקר בתחומים של אנרגיה חלופית וביו-רפואה. לזכרם, הקרן הנושאת את שמם ממשיכה את מטרותיהם הפילנתרופיות. בשנה החולפת, קרן שרמן תמכה – באמצעות מכון ויצמן למדע – גם בפרסים בתר-דוקטוריאליים לנשים במדע, ובשיתוף עם חברת Apotex התחייבה לתמוך בניסויים קליניים בחולי ניוון שרירים בקנדה.

לקבלת מידע נוסף, תמונות ולתיאום ראיונות:
משרד הדובר - מכון ויצמן למדע
08-9343856 news@weizmann.ac.il

שתף