משולחנו של הנשיא

משולחנו של הנשיא
01.09.1999
מחקר מדעי ברמה גבוהה אינו יכול להתקיים ללא תשתית רחבה. תשתיות הקמפוס מתחילות בנושאים שאין להם כל קשר ישיר למדע, כגון כבישים, חנייה, ביוב וגינון. הן נמשכות דרך נושאים כלליים המשפיעים ישירות על העבודה המדעית כגון מערכות מים, חימום, מיזוג אוויר, חשמל, תקשורת ומערכות אל-פסק. לכך מתווספים השירותים הלא מדעיים כמו תחזוקה, ניקיון ואבטחה. בראש סולם התשתיות נמצא הציוד המדעי המשותף, החל ממיקרוסקופים אלקטרוניים ועד למערך משוכלל של חיות ניסוי. ממערכות של תהודה מגנטית ועד לרשתות מחשבים, ועוד.
 
לאחר תקופת הפיתוח המשמעותי במכון, הגיע זמן התשתיות. בשנים אלו אנו משקיעים סכומי עתק בתשתיות הקמפוס, בכל הדרגים ובכל הכיוונים. אנו מוסיפים כבישים ובקרוב גם מקומות חנייה רבים. בנינו בית מכונות חדש מתחת לאולם אבנר ואנו משפרים ללא הרף את רשת החשמל. ביצענו קפיצת מדרגה במערך תקשורת המחשבים. אנו עומדים להקים מרכז חדש למיקרוסקופיה אלקטרונית בתוספת משמעותית של ציוד. השלמנו בנייה מחדש של מערך חיות הניסוי, ואנו משלימים את הבניין החדש והמודרני למחקרים טרנסגניים. מהפכה של ממש מתבצעת בהכנסת מכשירי NMR ו- MRI בתחומי מחקר רבים.
 
ההשקעות בכל אלה מגיעות לכמה עשרות מיליוני דולרים, אולם אין בהן די. בשנתיים הקרובות נוסיף ונשקיע בכל התחומים האלה ובנושאי תשתית נוספים, כדי לבסס ולהרחיב את יכולתנו המדעית.
 
בהזדמנות זאת אני מאחל שנה טובה ופורייה לכל עובדי ותלמידי המכון. בשנת תש"ס הבאה עלינו לטובה, נחגוג ( ב2- בנובמבר 1999) את יובל ה50- של המכון ונעבור (60 יום מאוחר יותר) לאלף השלישי. אנו עושים הכל כדי לבנות מוסד מדעי מתקדם ומצליח לחמישים השנים הבאות, ולמאה העשרים ואחת. שנה טובה.

שתף