דרך הניצוץ

ידידים
01.03.2011
ני משפחת פרגמנט עם משתתפי תוכנית "ניצוצות מדע לזכר משה פרגמנט"
 
במכון דוידסון לחינוך מדעי התקיים באחרונה טקס חנוכת אגף לציון תמיכת משפחת פרגמנט בתוכנית "ניצוצות מדע", לזכר משה פרגמנט. תוכנית ייחודית זו, הפועלת במכון כעשר שנים, מתמקדת
בטיפוח תלמידים בני העדה האתיופית, ומקדמת אותם בלימודי מדע וטכנולוגיה. התוכנית נועדה להגדיל את מספר  התלמידים בני העדה האתיופית המתקבלים ללימודים אקדמיים במדעים וטכנולוגיה ומסיימים אותם בהצלחה.

בני משפחת פרגמנט הגיעו לטקס כשהם מלווים בחבריהם הקרובים מהארץ ומחו"ל. הטקס התקיים בנוכחות נשיא מכון ויצמן, פרופ' דניאל זייפמן, בהשתתפות תלמידים המשתתפים בתוכנית, חונכים, בוגרי התוכנית ומנהליה.

בשם בוגרי התוכנית דיבר יונתן יברקן - כיום סטודנט שנה ראשונה להנדסת חשמל באוניברסיטת בן-גוריון, שציין את תרומתה הגדולה של התוכנית להצלחתו האישית והאקדמית ואף הודה למדריכים שלא התפשרו על דרישותיהם הגבוהות.

יעל גורן–וגמן, מנהלת אגודת הידידים, הביעה את אמונתה כי הצעירים המשתתפים בתוכנית יפרצו את דרכם של רבים אחרים בני הקהילה, בכך שיוכיחו את יכולתם להצליח, ישמשו מודל לחיקוי וגם יסייעו בפועל לשילובם של צעירים רבים אחרים בתחומי המדע והטכנולוגיה.

מטעם המשפחה נשאה דברים טלי תדמור אחותו של משה פרגמנט, שהלך לעולמו בטרם עת. היא ריגשה את הנוכחים כשסיפרה על ילדותו של משה ושאיפותיו, על שמחת החיים שלו והנתינה שאיפיינו אותו.
 
חשיפה ראשונה של השלט לזכר משה פרגמנט. מימין לשמאל: דורון וטלי, ארווינג וחני פרגמנט

שתף