פס רחב של שיתוף פעולה

כלכלה ויישומים טכנולוגיים
01.06.2011
מימין: ד"ר קארל קליי, פרופ' דניאל זייפמן ופרופ' מדרכי (מודי) שבס
 
שיתוף הפעולה המתמשך בין מכון ויצמן למדע, באמצעות הזרוע היישומית שלו, חברת "ידע מחקר ופיתוח", לבין חברת "מרק סרונו", חטיבת הפארמה של מרק הגרמנית, הנמשך כבר יותר משלושה עשורים, זכה באחרונה לזריקת עידוד משמעותית עם ביקורו של יו"ר "מרק", ד"ר קארל קליי, במכון. בביקור נסקרו עשורי שיתוף הפעולה, והוצגו יוזמות מדעיות חדשות בעלות פוטנציאל להעברת טכנולוגיה ממעבדותיהם של מדעני המכון למעבדות הפיתוח של "מרק", באמצעות "ידע".
 
ד"ר קליי הסביר, כי כיום מונה "מרק" שלוש חטיבות: פארמה, כימיה ו"מרק מיליפור", המתמקדת בפיתוח כלי מחקר. ד"ר קליי ביקש להעמיק ולהעשיר את שיתוף הפעולה עם המכון בכל תחומי הפעילות האלה, דבר שפותח אפשרויות להרחבה משמעותית של מעגל המדענים המשתפים פעולה עם החברה.
 
במסגרת הביקור חתמו נשיא המכון, פרופ' דניאל זייפמן, סגן נשיא המכון ליישומים טכנולוגיים, פרופ' מרדכי (מודי) שבס, וד"ר קליי על מזכר לשיתוף פעולה בבניית מרכז חדש לסריקה בהספקים גבוהים High Throughput screening במכון. בארוחת הערב שהתקיימה לציון סיום הביקור השתתפו כמה ממדעני המכון, העוסקים בתחומים שונים ואשר עבדו ועובדים עם חברת "מרק סרונו".
 

שתף