סל מלא ערכים

דו"ח
01.09.2011
טקס הענקת תארי "מוסמך" ו"דוקטור לפילוסופיה" והכרזה על פרסים לתלמידים מצטיינים
סל מלא ערכים
 
בטקס הענקת התארים והענקת פרסי הצטיינות לתלמידי מחקר, שהתקיים באחרונה בכיכר הזיכרון, העניקה מדרשת פיינברג 287 תארים, מתוכם 160 תארי דוקטור (מהם 76 לנשים, ו-84 לגברים) ו-127 תארי מוסמך (מהם 66 לנשים ו-61 לגברים). מבין מקבלי התארים היו 37 מהפקולטה למתמטיקה, 44 מהפקולטה לפיסיקה, 64 מהפקולטה לכימיה, 137 מהפקולטה למדעי החיים, ו-5 מהמחלקה להוראת המדעים.
 
פרופ' דניאל זייפמן, נשיא המכון, איחל הצלחה לבוגרים ואמר: "היום אתם מסיימים שלב מסוים בלימודיכם, אבל כל מדען יודע שברגע שהוא מדען הוא חייב להמשיך ללמוד. לכן, הלימודים שלכם כאן אמנם מסתיימים, ואתם מקבלים תעודה, אבל בנקודה הזו, כמו בכל שלב בחיים, הלימודים שלכם מתחילים שוב מחדש".
 
פרופ' ליאה אדדי, דיקן מדרשת פיינברג, בירכה את הבוגרים, את הוריהם, את משפחותיהם ואת אורחיהם ואמרה: "ברצוני להודות לכם על מה שאתם נתתם לנו, למכון, שהוא לא פחות חשוב ממה שאנחנו נתנו לכם. בלעדיכם המכון לא יכול היה להיות מה שהוא. מהיום אתם שייכים לקבוצה של הבוגרים שלנו, ואנחנו מאוד גאים בכם. מזל טוב לכולכם ובהצלחה".
 
פרופ' איתן דומאני, יו"ר המועצה המדעית של המכון, אמר לבוגרים: "אני מקווה מעומק ליבי שאתם נפרדים ממכון ויצמן עם הכרת תודה על הזכות שנפלה בידכם להיות כאן, לשאול את השאלות המעניינות והמאתגרות ביותר, ולחפש להן תשובות. אני מאחל לכם שתמשיכו לצעוד בדרך המלהיבה הזו".
 
אורחת הכבוד של הערב הייתה פרופ' רות ארנון, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, מהמחלקה לאימונולוגיה במכון ויצמן למדע, שאמרה: "ישראל בורכה בתעשיות היי-טק וביו-טק מפותחות מאוד. בכל התחומים קיימות תעשיות המשוועות לכוח אדם מעולה ומיומן כמוכם - בוגרי מדרשת פיינברג. וכל שנותר לי הוא לאחל לכם הצלחה בכל אשר תפנו. היו ברוכים".
בשם הבוגרים נשא דברים ד"ר חיים סוכובסקי: "אנו, הבוגרים, יוצאים מכאן היום לא רק עם השכלה אקדמית מעולה, אלא גם עם סל ערכים וכלים אשר יאפשרו לנו להשפיע גם על המדע העולמי וגם על עתיד המדינה. כל אחד מאיתנו צריך להמשיך לשמר את תאוות הידע והיצירה בכל אשר יבחר להיות. נאחל לכולנו הצלחה בהמשך הדרך, ושנים רבות של מחקר ועשייה".
 
פרופ' דניאל זייפמן וענבל בינסקי
 
 
 
פרופ' איתן דומאני ופרופ' ליאה אדדי עם טלי פישלר
 
 

שתף