תיאטרון, מדעי המחשב, כדורגל ושתי חתונות (לפחות)

דו"ח
01.12.2011
מימין: פרופ' דוד הראל, חתן פרס ישראל לשנת 2004, עם פרופ' נחום דרשוביץ מאוניברסיטת תל אביב ואשתו שולמית, וד"ר ריבי שרמן, לשעבר מנכ"ל "נגבטק" וסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת "נייס"
 
 
כנס הבוגרים הראשון של הפקולטה למתמטיקה ומדעי המחשב במכון ויצמן למדע התקיים באחרונה במכון, וסימן את הצעד הראשון בהקמת ארגון הבוגרים של המכון. מאות הבוגרים, שלא התראו, בחלק מהמקרים, עשרות שנים, שיתפו את הנאספים ברגעים הקטנים והגדולים שנחרטו בליבם: דרמות, סיפורי אהבה, ואפילו חתונות, ואלה הפכו "בזמן אמת" לתיאטרון אימפרוביזציה מלא חיים בביצוע "אנסמבל קרטושקס".
במשך למעלה מ-60 שנות קיומה סיימו את מדרשת פיינברג – הזרוע האוניברסיטאית של מכון ויצמן למדע – כ-6,000 בוגרים, ואחד מכל ארבעה בעלי תואר דוקטור במדעים בישראל הוא בוגר מכון ויצמן למדע. בוגרי המכון ממלאים תפקידי מפתח באקדמיה, בתעשייה המתקדמת, בתעשיית הביוטק והתרופות, וכן משתלבים בעמדות ניהול בכירות בארץ ובעולם. פרופ' דניאל זייפמן, נשיא המכון, אמר בכנס: "יחד עם הבוגרים אנחנו רוצים להפוך את 'מגדל השן', לכאורה, למגדל של אור, אשר מאיר החוצה על הסביבה, ומשפיע על הקהילה המדעית ברחבי העולם, ועל המשק, הכלכלה והחברה במדינת ישראל".
 

שתף