התרופה "רביף" (®Rebif) תשמש גם לטיפול בחולים בשלבים המוקדמים של טרשת נפוצה

כלכלה ויישומים טכנולוגיים
01.03.2012
 
פרופ' מישל רבל
 
הנציבות האירופית אישרה לחברת מרק- סרונו להרחיב את ההתוויה של התרופה "רביף" (אינטרפרון בטא-1a), שמקורה במחקר של פרופ' מישל רבל ממכון ויצמן למדע. הטיפול באמצעות "רביף" הוא טיפול מוביל בחולי טרשת נפוצה. ההתוויה המורחבת ניתנה לשימוש במינון של 44 מיקרוגרם "רביף" שלוש פעמים בשבוע, לטיפול בחולים שעברו אירוע יחיד של פגיעה במיאלין – סימן מוקדם של המחלה – אשר מצויים בסיכון לפתח טרשת נפוצה. האישור מבוסס על תוצאות מחקר קליני, אשר הוכיח את היעילות ואת הבטיחות של השימוש ב"רביף" בחולים מסוג זה.
 
"אנחנו מרוצים מהחלטת הנציבות האירופית", אמרה ד"ר אנליסה ג'נקינס, ראש המחלקה העולמית לפיתוח תרופות ורפואה במרק סרונו. "במחלת הטרשת הנפוצה קיים שלב התחלתי, שבו הסימנים הקליניים עדיין אינם מתבטאים, אבל מתחולל בו נזק עצבי בלתי-הפיך. הודות להחלטת הנציבות האירופית יוכלו רופאים-נוירולוגים לרשום את התרופה לחולים הסובלים משלבים מוקדמים של המחלה ההרסנית".
 
ההתוויה החדשה של "רביף" תקפה באופן מיידי בכל 27 המדינות החברות באיחוד האירופי.
 
לחברת מרק סרונו מחויבות ארוכת שנים לתחום הטיפול במחלת הטרשת הנפוצה. החברה ממשיכה להשקיע בגילוי ובפיתוח אפשרויות טיפול בתחום זה, ובכלל זה פיתוח תוכנית ריפוי כוללת לשלבי המחלה השונים, המבוססת על "רביף". בנוסף, החברה ממשיכה לחזק שיתופי פעולה קיימים, ולפתח שיתופי פעולה חדשים, כדי לקדם את המחקר, ולמצוא פתרונות חדשניים לחולים הסובלים מטרשת נפוצה.
 

שתף