משולחנו של הנשיא

משולחנו של הנשיא
28.05.2013
פרופ' דניאל זייפמן
 
מפגש מועצת המנהלים, שהתקיים באחרונה במכון, איפשר לנו לשתף את חברי המועצה בהתפתחויות האחרונות במכון, בתחומי המדע והמינהל, וכן בחיי היום-יום של המדענים והסטודנטים. מדובר בשותפות אמת, ארוכת שנים, המבוססת על עניין אמיתי ועמוק של חברי מועצת המנהלים בהתקדמות המדע, ובהבטחת יכולתנו להמשיך ולפעול בחזית המחקר העולמי. למעשה, השותפות הזאת היא אחד מסודות ההצלחה של מכון ויצמן למדע.
 
במסגרת המפגש התקיימו מספר אירועים אשר מהווים אבני דרך בהתפתחות המכון, ובהבטחת עתידו. כך, למשל, הקמנו את בית-הספר למחקר בפיסיקה על-שם אנדרה דלורו, ואת המכון למחקר מתקדם במדעי החלל והאופטיקה על-שם אנדרה דלורו. בכך השלמנו את הקמת חמשת בתי-הספר למחקר, המעניקים לסטודנטים שלנו תנאים טובים יותר לביצוע המחקרים שלהם, ומסייעים להם בהתפתחותם האישית.
 
כמו כן הקמנו את המכון לגילוי תרופות על-שם ווהל ואת המכון לביואינפורמטיקה על-שם מנטו. שני מכונים אלה מהווים חלק מהמכון הלאומי לרפואה מותאמת אישית, אשר מהווה כיום את אחת מחזיתות ההתפתחות העיקריות של המחקר במכון.
 
בור גדול שנחפר בצדו הצפוני של הקמפוס מציין את המקום בו נבנה והולך הבניין לכימיה ביולוגית על-שם נלה וליאון בנוזיו, שבנייתו עתידה להימשך כשלוש שנים. הבניין הזה, שיצויד במיטב מערכות המחקר המתקדמות, יאפשר למדענים שלנו להרחיב את גבולות הידע האנושי, ובה בעת גם לתרום תרומות חשובות לשיפור חייהם של מיליוני בני-אדם בעולם כולו ולהארכתם.
 
אירוע "מדע על הבר" היה השנה גדול מתמיד. אלפי אנשים צבאו על 61 הברים התל-אביביים שהשתתפו באירוע. נראה שהקהל חיכה לנו בכיליון עיניים – והוא כבר מחכה לאירוע הבא. האירוע הזה, שכבר מהווה מודל חיקוי לעשרות ארגונים שונים, מאפשר למכון ויצמן למדע להוביל שינוי תרבותי של ממש בהרגלי הבילוי בעיר הגדולה. אנו רואים לעצמנו חובה וזכות לחלוק עם הציבור את הידע המדעי ואת ההתרגשות שלנו, כמדענים שפועלים בחזית המדע. לא נכחיש: אנחנו נהנים מכל רגע של בילוי בברים, אבל זה סוד ההצלחה - שכולם נהנים ממנה.

שתף