משולחנו של הנשיא

משולחנו של הנשיא
01.09.2014
 
זמנים לא קלים עוברים עלינו ועל החברה הישראלית כולה. אם היה בינינו מי שניסה לשכוח זאת, באו מעשי האיבה והאלימות, טפחו על פניו, והזכירו לכולנו את עובדות החיים בחלק זה של העולם. התברר כי ההשקעה במקלטים, למשל, הייתה השקעה נבונה, חשובה ומועילה מאין כמותה.
 
המשמעת, הסבלנות והאחריות שגילו עובדי המכון, בכל הרמות ובכל התחומים, היו מרשימות מאוד. סטודנטים רבים נקראו והתייצבו לשירות מילואים, ולמרבה הצער, השכול והאבל לא פסחו על משפחת המכון. מכון ויצמן למדע הוא חלק בלתי-נפרד מהחברה הישראלית, בטוב וברע, בהצלחות, במאבקים ובתקווה.
 
במצב לא יציב זה אנו עושים כל מה שאפשר כדי להמשיך במשימתנו. מדענים מצטיינים חדשים מצטרפים למכון, אנחנו בונים עבורם מעבדות מתקדמות ומעמידים לרשותם תשתיות ומשאבים, כדי שיוכלו להתחיל במאמציהם להרחיב את גבולות הידע האנושי. כפי שאתם יודעים, המסעות אל הלא נודע, בעקבות הסקרנות, היו ותמיד יהיו בראש סדר הקדימויות של המכון.
 
הרבה עבודות בנייה ושיפוץ מתקיימות בימים אלה בקמפוס המכון, במטרה לספק מקומות חדשים למעבדות ולמתקנים מדעיים מרכזיים. המבנים החדשים ישפרו במידה רבה את נוחיות העבודה, אבל בנוסף לכך תשופר משמעותית גם יכולתן של קבוצות המחקר לפתח פעילויות מדעיות חדשות, וכפי שקרה עד כה לא אחת במכון, גם לפתוח שדות מחקר חדשים לחלוטין.
 
כאמור, תשתית מדעית מתקדמת היא גורם מכריע וחיוני למכון ויצמן למדע, אבל במקביל, איננו שוכחים לרגע את הצורך לשפר את איכות חייהם של עובדי המכון. לכן החלטנו להקים מסגרת טיפול חדשה (מרכז טיפוח סיאם לילדים), שתקלוט תינוקות צעירים מאוד של עובדי המכון ותטפל בהם, וכן חדר כושר מצויד היטב, על-שם דוד מורוס, שייפתח בקרוב ויאפשר לעובדים לנהל אורח חיים בריא.
 
אני מאחל לכולכם שנה טובה.

שתף