משולחנו של הנשיא

משולחנו של הנשיא
01.12.2015
פרופ' דניאל זייפמן
 
חברים רבים במועצת המנהלים ובמועצה הבין-לאומית שלנו השתתפו במפגש השנתי שהתקיים באחרונה בקמפוס המכון. אין זה מובן מאליו שאנשים בכירים מכל העולם מגיעים לכאן וממלאים תפקידים פעילים באירועים אלה. מדובר באנשים שחוכמת החיים שלהם וניסיונם הרב מסייעים לנו במידה רבה לנהל את ענייני המכון בדרך שתאפשר למדענים שלנו להפיק מעצמם את המירב, ולהגיע להישגים משמעותיים בחזית המדע העולמית. אנו אסירי תודה לתומכים נאמנים אלה, אשר מהווים מרכיב מרכזי ברשת שמאפשרת למכון להתפתח ללא הרף.
 
בזכותם – עם הקמת המרכז המשולב לחקר הסרטן על-שם מורוס, שבו כלולים מכון המחקר לאיבחון סרטן על-שם אקרד והמכון למחקר תיאורטי של סרטן על-שם דואק – אנו מגבירים באופן משמעותי את פעילותנו בתחום חקר הסרטן. גם בתחום חקר המוח אנו מעלים הילוך, עם הקמת המכון הלאומי על-שם עזריאלי לדימות ומחקר המוח האנושי.
 
במשך מספר ימים שמעו חברי מועצת המנהלים והמועצה המדעית סקירות ועדכונים נרחבים על המחקרים המתבצעים במעבדות המכון, ביחס לשאלות המעסיקות את המדענים שלנו, וגם באשר לתשובות המסתמנות בחלק מהמחקרים. מכל אלה עולה בבירור סימן הזיהוי הידוע של מכון ויצמן למדע – מצוינוּת.
 
אחת ההזדמנויות המרגשות של האורחים לפגוש מצוינות פנים אל פנים הייתה במסגרת מפגשיהם עם תלמידי המחקר שלנו. כאן היה ברור לַכָּל שהישגי הדור הבא של המדענים, זה שמתחנך כיום במעבדות המכון, עתידים לעלות על אלו של הדור הנוכחי. לאיש לא היה ספק ביכולותיהם המרשימות של תלמידי המחקר, ובכך שעבודתם ולימודיהם במכון מציבים אותם במקום הטוב ביותר על קו הזינוק אל העתיד. נותר רק לחכות ולראות כיצד הם יממשו את הפוטנציאל הזה, ואילו הפתעות יעלו מהמעבדות שאותן הם ינהלו בעצמם בעוד שנים לא רבות.
 
התפקיד של כולנו במערכת זאת הוא ברור: עלינו לעשות כל מאמץ כדי לתמוך בתלמידי המחקר המבריקים הללו, שעבודותיהם והישגיהם יעצבו את העתיד, ירחיבו את הבנתנו את העולם, וישפרו את איכות חייהם של מיליוני בני-אדם.
 

שתף