משולחנו של הנשיא - יוני 2016

משולחנו של הנשיא
01.06.2016

פרופ' דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן למדע

ידידינו המסורים, חברי מועצת המנהלים של המכון, התכנסו באחרונה בקמפוס, ושמעו סקירות מקיפות על מצב המכון, על ההתפתחויות האחרונות, ועל התוכניות לעתיד בתחום המחקר המדעי, וכן בתחומי המינהל, התקציב ופיתוח המשאבים. בעוד המכון משתנה ומתפתח ללא הרף, וכאשר אנו מאפשרים למדענים שלנו להשתמש במערכות מחקר מתקדמות מחזית הטכנולוגיה העולמית, המשימה ההיסטורית שלנו נותרת כשהייתה תמיד: לאפשר למדענים לקדם את חזית היֶדע, לבצע מחקרים ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, וללמד את תלמידי המחקר הטובים ביותר.

המצוינות של מדעני המכון משתקפת בבירור בעובדה שפרופ' יוסף (ג'ו) אמרי מקבל בימים אלה את פרס וולף לשנת 2016 בפיסיקה, והפרופסורים מאיר להב ולסלי לייזרוביץ זכו בפרס ישראל לשנת 2016 בחקר הפיסיקה והכימיה. בשם כל קהילת המכון אני מברך אותם – וגאה על כך שהנהלות המכון, לדורותיהן, השכילו לאפשר למדענים פורצי דרך אלה לבטא את כישוריהם ורעיונותיהם הייחודיים.

עד סוף השנה תסתיים בנייתם של שני מבנים עיקריים: הבניין לביוכימיה על-שם נלה ולאון בנוזיו, אליו יעברו המדענים מהמחלקה למדעים ביומולקולריים ומהמחלקה למדעי הצמח והסביבה; והקמפוס המדעי על-שם רות ואוריאל ארנון, אשר בו יפעל המרכז לחינוך מדעי על-שם שוורץ-רייסמן. בניין זה ממוקם סמוך לשער המזרחי של הקמפוס ("שער דוידסון"). חידושים אלה הם חלק מתוכנית מקיפה להרחבת שטחי המעבדות במכון, וכן להרחבת פעילותנו בתחום החינוך. במסגרת תוכנית זו יתווספו למכון, בעתיד הלא-רחוק, מתקנים ומבנים נוספים.

במקביל להרחבת מבנים אנו ממשיכים להקים מרכזי מחקר חדשים. אחד מהם יתמקד בתחום שמעסיק אנשים רבים בעולם - אריכות ימים. המרכז לחקר אריכות החיים על-שם סגול יקדם קשת רחבה של מחקרים רב-תחומיים, בתחום שללא ספק ראוי להשקיע בו מאמץ.

אני מאחל לכולכם הנאה מהקיץ שמתחיל בימים אלה.

שתף