מכון ויצמן למדע הגיע למקום התשיעי במדד איכות המחקר בעולם

דו"ח, חדשות מדע בשפה ידידותית
09.07.2018

מכון ויצמן - במקום התשיעי

מכון ויצמן למדע ניצב במקום התשיעי במדד העולמי של איכות המחקר המשוקללת. זו הפעם השנייה שהמכון נכלל ברשימת עשרת מוסדות המחקר האיכותיים בעולם (בסקר הקודם, שהתפרסם ב-2015, הגיע המכון למקום העשירי). הסקר בוצע על-ידי המכון לסקרי מדע וטכנולוגיה שבאוניברסיטת ליידן, הולנד.

מדד איכות המחקר העולמי מתבסס על נתונים מספריים בלבד, ולא על שאלונים סובייקטיביים. מדובר בבסיסי נתונים על פרסומיהם המדעיים של מדעני האוניברסיטאות ומכוני המחקר בעולם, מספר הציטוטים של המאמרים האלה, ועוד. היחס בין מספר הפרסומים למספר הציטוטים מעיד על איכות המחקר המדעי.

מיקומו של מכון ויצמן למדע במקום התשיעי בטבלת האיכות העולמית, מעיד על עלייה משמעותית ומתמשכת באיכות מחקריהם של מדעני המכון. לפני כעשור ניצב המכון במקום ה-19 ברשימת איכות המחקר המדעי העולמי (ואחד משלושה מוסדות שאינם אמריקאיים, שנכללו ברשימת 25 המקומות הראשונים); בדו"ח שפורסם בשנת 2015 הגיע למקום העשירי (והיה המוסד היחיד מחוץ לגבולות ארה"ב שנכלל בעשיריה הראשונה);  ואילו במדד שפורסם בימים אלה (ואשר מתייחס לנתונים של השנים 2013-2016), הוא עלה, כאמור, למקום התשיעי ברשימת מוסדות המחקר האיכותיים בעולם.

מכון ויצמן - במקום התשיעי

נתונים נוספים:

- 20% מהמאמרים המדעיים של מדעני המכון דורגו ברשימת 10% המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר.

- 2.1% מהמאמרים המדעיים של מדעני המכון נכללו באחוז העליון ברשימת המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר, ו-67% נכללו במחצית העליונה של המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה.

- מדעני המכון פרסמו בתקופה זו (2013-2016), 2,526 מאמרים מדעיים, שצוטטו 33,164 פעמים.

לקבלת מידע נוסף, תמונות ולתיאום ראיונות:
משרד הדובר - מכון ויצמן למדע
08-9343856 news@weizmann.ac.il

שתף