חמש קומות של אמנות

תרבות-אמנות-ספרות
06.09.2018

מדור אמנות, המכון - מגזין 92

 

מספר תערוכות של אמנים ישראלים מוצגות בימים אלה בבניין המינהלה על-שם דיואי סטון, במכון ויצמן למדע. בתערוכה "מפת דרכים" מציג מיכה לורי את האבולוציות של האדם והיקום, ואת נקודות המגע (או החיכוך) המעטות יחסית, ביניהם. בצד השני של אותה קומה מציג יהושע גריפית את התערוכה "נושא מזכרת", המהווה מעין דו-שיח של האמן עם תולדות האמנות.

בקומה השנייה מוצגת תערוכה קבוצתית שנושאה "ציפורים". איתמר פרוקצ'יה מציג תצלומי טבע מרהיבים, וכן כמה הדפסים מאוסף הציורים היפאניים שלו. נולי עומר מציגה ציורים על צלחות קרמיקה, שבהם היא מנסס לזקק את תכונת ה"ציפוריות", כשהיא מחפשת אותה בנשים. טלי לב מציגה הדפסים של ציורי מטוסים ("ציפורי ברזל"), על כריכות מחברת . בקומה השלישית מציג אור רביב אמנות דיגיטלית שמנסה למצוא דרך לזהות את "סוף הסיפור", או "סוף הציור".

רתם רשף מציגה בלשכת הנשיא, בקומה הרביעית, הטבעות של ענפים וצמחים על בד הציור האקרילי. מתי גרינברג מציג באותה קומה עבודות נייר תלת- ממדיות שבוחנות את שבירת האור. בקומה החמישית מוצגים תצלומי עצים מקמפוס המכון, מתוך הספר "מאורן ועד תמר", וכן תצלום חמניות לאחר השקיעה, של חנן גטריידה. לאלה נוספים, במדרגות, דימויים מדעיים מעבודותיהם של דניאל זייפמן ואלעד שניידמן (אוצר: יבשם עזגד).                                                                                 

                                                         

העיתון של אתמול

צוות המחלקה לתקשורת מציג – במשרדי המחלקה בקומה השלישית - תערוכה שמציעה מבטים ותובנות על "העיתון של אתמול", ועל הדרך שבה הוא (אולי) מעצב את המחר.

 

אריאלה סבא

 

ריקי בנימין

 

שתף

שתף