משולחנו של הנשיא - דצמבר 2018

משולחנו של הנשיא
18.02.2019

פרופ' דניאל זייפמן

המושב השנתי ה-70 של המועצה הבין-לאומית וישיבות מועצת המנהלים שלנו התקיימו באחרונה במכון. מפגשים אלה מאפשרים לנו לחלוק את הישגינו ואת חזוננו עם ידידים קרובים שלנו, שמסייעים לנו ללא הרף להרחיב את גבולות הידע האנושי – ולתכנן פרויקטים עתידיים רבי השראה.

מדעני המכון הם, תמיד, מעיין מתפרץ של רעיונות חדשים ומסעירים ושל תוכניות לפרויקטים שאפתניים. הדינמיות של המכון תמיד מרעננת. כך אנו מתקדמים מפרויקטים קטנים, לגדולים יותר. אנחנו חייבים לשמור על התנועה קדימה, שכן, כידוע, שום דבר אינו עומד במקום. מי שאינו מתקדם, נסחף לאחור.

אנו מצויים בעיצומו של שיפוץ מקיף של בניין אולמן, ומתחילים לבנות את המרכז החדש לרפואה השוואתית בצדו הצפוני של הקמפוס. מבנה זה, על מתקניו המתקדמים, ישפר במידה ניכרת את יכולתנו ללמוד תהליכים ביולוגיים מורכבים ולתכנן מתודולוגיות טובות יותר למחקר קדם-קליני. באותו עניין של מחקר קדם-קליני, אני שמח לבשר לכם על הקמתו של מרכז חדש, מרכז למיקרוביולוגיה על-שם משפחת נל, וכן מכון חדש: מכון לכימיה רפואית על-שם משפחת שרמן.

עם כל אלה, אנו ממשיכים להשקיע גם בפרויקטים "קטנים", פרי יוזמתם של מדענים בודדים. לפעמים, פרויקטים  כאלה יכולים להניב תובנות ייחודיות וחשובות, ולהשפיע השפעה משמעותית על תחומי מחקר רחבים. לכן אנו מגדילים את מספר מענקי המחקר הפנימיים שאנו מעמידים לרשות מדענים בודדים.

מרשל לוין, שעמד בראש אגודת הידידים שלנו בארצות-הברית, פרש באחרונה, לאחר עשור שבו עמד ליד ההגה של מוסד חשוב זה. אנו כולנו אסירי תודה למרשל על פעולתו המסורה ועל התרומות החשובות שגייס למען המכון, ומאחלים לו כל טוב. וכמובן, איחולי הצלחה למחליפו בתפקיד, דייב דונסון. אנו בטוחים שידידינו בארצות- הברית ימשיכו למלא תפקיד מרכזי בחיי המכון ובהתפתחותו.

 

דניאל זייפמן

 
 
 

שתף