נבחרו הזוכים בתחרות לעידוד היצירה בין מדענים

29.09.2009

מכון ויצמן למדע ועמותת "שירת חייו" לזכר עפר לידר, מודיעים על תוצאות התחרות לעידוד היצירה הספרותית בין אנשי מדע, שמתקיימת השנה בפעם החמישית. פרופ' עפר לידר היה מדען במחלקה לאימונולוגיה במכון ויצמן למדע, משורר ומבקר שירה, שהלך לעולמו בגיל 49 בשנת 2004. פועלו, המלכד מדע ורוח, מהווה השראה למפעל עידוד היצירה בין אנשי מדע.

בפרס הראשון זכה השנה אבידן  רייך על סיפורו "כריכה קשה". אבידן הוא בעל תואר שני במדעי המחשב, ועוסק באבטחת מידע. הפרס השני יוענק לחיה משב, על סיפורה "עבר".  חיה היא סטודנטית לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן (בחופשת לימודים), ועוסקת בגיבויים וזמינות מערכות. הפרס שלישי יוענק לשתי זוכות: ד"ר שגית ארבל-אלון על שיריה, וד"ר דורית שמואלי על סיפורה "יחידך אשר אהבת". ד"ר ארבל-אלון היא רופאה גניקולוגית במרכז הרפואי הדסה ומשגב לדך בירושלים. היא עוסקת בעיקר בסרטן צוואר הרחם ובתקיפה מינית. ד"ר דורית שמואלי, היא רופאה בתחום נוירולוגיית ילדים, ומכהנת כמנהלת המכון להתפתחות הילד של שירותי בריאות כללית בירושלים.

ציון לשבח הוענק לשני זוכים: ד"ר רחלי אפרת שטינברג ופרופ' ראובן פורת. ד"ר רחלי אפרת שטינברג, שזכתה על סיפורה "כנפיים", היא חוקרת בתחום גנטיקה התפתחותית ווירולוגיה, במרכז הרפואי סורוקה בבאר-שבע, ובאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. פרופ' ראובן פורת, שזכה על שיריו, הוא מומחה ברפואה פנימית, חוקר באימונולוגיה של דלקת, ומכהן כמנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי סוראסקי בתל-אביב.

חברי ועדת השיפוט לשנה זו הם: שולמית גלבוע, ד"ר רינה דודאי, ד"ר מירי ורון, אירית סלע, פרופ' ירון כהן (יו"ר), ליאור מעין, ופרופ' ענר שלו. הוועדה בדקה בעילום שם את יצירותיהם (סיפור קצר או שירה) של 112 מדענים ומדעניות.

הפרסים, בגובה 10,000 ₪, 5,000 ₪,  ו- 3,000 ₪, מטעם חברת "טבע", יחולקו בטקס "שירת המדע", שיתקיים ב-7 בינואר 2010 באולם ויקס שבמכון ויצמן למדע ברחובות. האנתולוגיה השנתית "שירת המדע" אשר מכילה את יצירות הזוכים ויצירות נוספות, תראה אור לקראת טקס זה.
מידע על עפר לידר, תקנון התחרות, תוצאות השנים החולפות, אנתולוגיות וטקסי שירת המדע, מופיע באתרים:   www.weizmann.ac.il/ofer   , www.lider.name

 

מידע נוסף ותיאום ריאיונות: משרד דובר מכון ויצמן למדע – 08-934-3856

שתף