צעדים מדעיים ראשונים

01.01.1999
01-01-1999
 
ידע מדעי כללי הוא כיום כלי חיוני שמשמש בסיס חשוב בתהליכי קבלת החלטות. המחלקה להוראת המדעים של מכון ויצמן למדע פועלת במטרה להעלות את רמת החינוך המדעי בחטיבות­הביניים ובחטיבות העליונות של מערכת החינוך בישראל. במסגרת זו מתוכננות תוכניות לימוד חדשות וכן נכתבים ספרי­לימוד (בעברית ובערבית), מפותחים משחקים ולומדות מחשב, ומבוצעות תוכניות מיוחדות להכשרת מורים.

כ­20,000 בני נוער משתתפים מדי שנה במגוון מסגרות של היחידה לפעולות נוער במכון. היחידה מפעילה, בין היתר: בית ­ספר­ שדה למדע, חוגי מתמטיקה בהתכתבות, אולימפיאדה ארצית במתמטיקה, סדנת מדע ומוסיקה, חוגי מדע שוטפים, ביקורים בקריית המכון ושעשועים אינטראקטיביים בגן המדע של המכון, שהוא מוזיאון מדע הפועל לפי תפיסה ייחודית, מתחת לכיפת השמים.

תלמידים ישראלים מחוננים משתתפים בסדנת המדע השנתית לנוער, ותלמידים מצטיינים מארצות העולם מתחרים על הזכות להשתתף בתוכנית שנתית קדם­אקדמית. צעדים מדעיים ראשונים מדרשת פיינברג של מכון ויצמן למדע מכשירה את תלמידי­המחקר שלומדים בה לתפקידים בכירים באקדמיה, ברפואה, בתעשייה ובמשק הציבורי. אחד מכל שלושה ישראלים בעלי תואר דוקטור במדעי הטבע ובמתמטיקה, קיבל את תוארו במדרשת פיינברג. כ­%15 מתלמידי המחקר במדרשה הם סטודנטים מצטיינים הבאים מכ­25 מדינות, לרבות יפן, ארה"ב וגרמניה.

התוארים האקדמיים שמוענקים על ידי מדרשת פיינברג מוכרים בישראל ובארה"ב. תוכנית הלימוד מבוססת על מעורבות ישירה של התלמידים במחקרים המבוצעים במכון. תוכנית עתירת מחקר זו מציבה אתגר של ממש לפני התלמידים ­ שכולם, ללא יוצא מהכלל מקבלים מילגות המכסות את שכר הלימוד וחלק ניכר מהוצאות המחיה בעת הלימודים.

שפת ההוראה במדרשה היא אנגלית.

לשיתוף:

 

 

 

 

פודקאסטים
אינסטגרם