מדע לנוער

01.01.1999
01-01-1999
 
ידע מדעי כללי הוא כיום כלי חיוני שמשמש בסיס חשוב בתהליכי קבלת החלטות. המחלקה להוראת המדעים של מכון ויצמן למדע פועלת במטרה להעלות את רמת החינוך המדעי בחטיבות ­הביניים ובחטיבות העליונות של מערכת החינוך בישראל. במסגרת זו מתוכננות תוכניות לימוד חדשות וכן נכתבים ספרי­ לימוד (בעברית ובערבית), מפותחים משחקים ולומדות מחשב, ומבוצעות תוכניות מיוחדות להכשרת מורים.

יותר מ30,000- בני נוער משתתפים מדי שנה במגוון מסגרות הפעילות של היחידה לצעירים במדע, צמ"ד, של המכון. היחידה מפעילה, בין היתר, סדנאות מדע לכיתות, חוגי מתמטיקה בהתכתבות, אולימפיאדות ארציות במתמטיקה, טורניר בפיסיקה, תחרות בכתיבת תוכנה, מחנות קיץ לנוער שוחר מדע, חוגי מדע המתקיימים תוך כדי שנת הלימודים, הרצאות פופולריות בנושאים מדעיים ופעילות ייחודית בתחום האסטרונומיה. יחידת צמ"ד מארגנת גם ביקורים של קבוצות נוער במכון ושעשועים אינטראקטיביים בגן המדע של המכון, שהוא מוזיאון מדע הפועל לפי תפיסה ייחודית, מתחת לכיפת השמים. לצמ"ד אתר אינטרנט פעיל הזוכה להתעניינות רבה של בני נוער מכל הארץ.

תלמידים ישראלים מחוננים משתתפים בסדנת המדע השנתית לנוער, ותלמידים מצטיינים מארצות העולם מתחרים על הזכות להשתתף בתוכנית שנתית קדם –אקדמית.
 
פרטים מלאים על פעילות צמ"ד באתר www.weizmann.ac.il/young
 

לשיתוף:

 

 

 

 

פודקאסטים
אינסטגרם