מכון ויצמן למדע

במקום השמיני במדד איכות המחקר העולמי – מכון ויצמן למדע

מכון ויצמן למדע ניצב במקום השמיני במדד איכות המחקר העולמי – כך עולה מדירוג ליידן המשוקלל לשנת 2020 של המכון לסקרי מדע וטכנולוגיה שבאוניברסיטת ליידן, הולנד. מכון ויצמן למדע הוא אחד משני מוסדות מחקר בלבד בעשירייה הפותחת, הממוקמים מחוץ לגבולות ארצות-הברית (השני הוא אוניברסיטת שנדונג, סין, המדורגת במקום העשירי). בדירוג שמביא בחשבון את איכות המחקרים בתחום מדעי החיים בלבד, מדורג המכון במקום הרביעי בעולם.

ממצאי סקר זה, לצד הישגים מדעיים נוספים, יוצגו בשבוע הבא במסגרת אירועי המפגש השנתי ה-72 של המועצה הבין-לאומית ומועצת המנהלים של המכון, המתקיימים השנה לראשונה באופן מקוון לאור הנחיות הקורונה.

מדד איכות המחקר העולמי מבוסס על נתונים מספריים בלבד, ולא על שאלונים סובייקטיביים. מדובר בנתונים על פרסומיהם המדעיים של מדעני האוניברסיטאות ומכוני המחקר השונים, מספר הציטוטים של מאמרים אלה – נתון המעיד על איכות המחקר – וכן על נתונים באשר לגודל מוסד המחקר, או האוניברסיטה. דירוגו הנוכחי של המכון מעיד על עלייה משמעותית באיכות מחקריהם של מדעניו בשנים האחרונות – ממקום 17 לפני מעט יותר מעשור, ועד מקום 8 בדירוג הנוכחי.

מספרי מדע

נתונים נוספים מתוך דירוג ליידן 2020:

  • 20% מהמאמרים המדעיים של מדעני המכון דורגו ברשימת 10% המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר.
  • 24% מהמאמרים המדעיים של מדעני המכון בתחום מדעי החיים ומדעי כדור-הארץ דורגו ברשימת 10% המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר.
  • יותר מ-20% מהמאמרים המדעיים של מדעני המכון בתחומי הבריאות והרפואה דורגו ברשימת 10% המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר.
  • 2.5% מהמאמרים המדעיים של מדעני המכון נכללו באחוזון העליון של המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר, ויותר מ-65% נכללו בחציון העליון של המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה.
  • מאמריהם המדעיים של מדעני המכון צוטטו 36,129 פעמים במשך תקופת הסקר: 2018-2015.

שתף

מכון ויצמן למדע