אנימציה, מדע – ומה שביניהם

09.08.2011
בפסטיבל הקומיקס והאנימציה "אנימיקס", שיתקיים בסינמטק בתל-אביב בין ה-16 ל-20 באוגוסט, תופעל תוכנית בידורית-יצירתית ייחודית על אנימציה, מדע ומה שביניהם.
האנימציה לדורותיה עשירה בסרטים קצרים העוסקים בנושאי המדע בדרך שונה, בידורית, מתוחכמת, משעשעת ולעתים מוטרפת. התוכנית "אנימציה, מדע ומה שביניהם", שפותחה בשיתוף עם מכון ויצמן למדע במיוחד לפסטיבל "אנימיקס", מיועדת לכל המשפחה. היא תביא את הקהל לחשיבה על חשיבות המדע, ולהכרת ההיבטים ההרפתקניים, הדרמטיים, המותחים, המשעשעים והמרגשים של המדע, המעצב את אורחות חיינו.

התוכנית תכלול קטעי סרטי אנימציה בעלי היבטים מדעיים, או שמתייחסים ישירות למדע. מנחה התוכנית יהיה מדען, או תלמיד מחקר מצטיין מהמכון, שיקדים לסרטים מילות קישור קצרות וקלילות, שיקשרו את הסרט למדע העכשווי, לחידושים מדעיים, או לשאלות הנחקרות בימינו.

בדרך זו ישולב ה”טירוף” האנימטיבי עם העולם המפתיע של המדע, והצופים יקבל פרספקטיבה מחכימה תוך כדי הנאה מהסרטים והכרת עובדות החיים.

בנוסף לתוכנית הסרטים, יוכלו המעוניינים בכך להשתתף בסדנת יצירת קומיקס בנושאים מדעיים (הכרטיס לתוכנית יכלול את הסרטים והסדנה כאחד). את הסדנה ינחו יוצרי קומיקס בולטים, ובהם דובי קייך, נסים חזקיהו (נוסקו) וארז צדוק, בשיתוף עם תלמידי המחקר ממכון ויצמן למדע, ניב אנטונובסקי, איריס מרגלית ויעל היימן.

השילוב בין מדע לקומיקס מציע חוויה בלתי נשכחת לאוהבי אנימציה, למתעניינים במדע ולשוחרי תרבות.

פרטים נוספים ופירוט הסדנאות באתר פסטיבל "אנימיקס"
 

שתף