איזבלה

01.12.2008
 
"החיים הקטנים האלה הם רק תרגול, הם חזרה כללית של תחושות ורגשות, הם נועדו רק לשמש שער כדי ללמוד להציג תאוות גדולות יותר שצריך להראות לקהל".
 
הקשר המורכב בין האמנות לחיים מוצג במחזה על מחזה על מחזה, בו מיטשטשים הגבולות בין המציאות לבין המשחק. הקומדיה מציגה את סיפורה הצבעוני של חבורת שחקנים הנודדת בצרפת של המאה ה-71. אל הלהקה מצטרף אציל צעיר, שמהר מאוד נשבה בקסמם של חיי התיאטרון, וגם בקסמה של איזבלה - שחקנית צעירה בלהקה. איזבלה נקרעת בין הציפייה ממנה כי תקדיש את חייה לתיאטרון, לבין שאיפתה לחוות את הדרמות "האמיתיות" של החיים, ובסופו של דבר שתי האפשרויות נסגרות בפניה.
 
להפקה מלאת החיים והקסם אחראית קבוצת הדרמה של מכון ויצמן למדע, אשר פועלת מאז שנת 2002, וכוללת סטודנטים, בוגרי מכון, וכמה מחבריהם. מלבד השאלות המדעיות המעסיקות כל סטודנט במכון, מוצאים חברי הלהקה זמן לחקור גם את עולם התיאטרון, על השאלות האנושיות, החברתיות והמוסריות שעולות ממנו - באמצעות אילתורים, דיאלוגים, תנועה וכדומה, בהדרכת השחקנית, הבמאית והמורה למשחק עירית נתן-בנדק. בעבר העלתה הקבוצה את ההצגות "הם יורים גם בסוסים", "קן הקוקיה" ו"אורזי מזוודות".  
 
את המחזה עיבדה יעל רונן, על-פי "קפיטן פראקסה" מאת אטורה סקולה, המבוסס על נובלה באותו שם מאת הסופר הצרפתי תאופיל גוטייה. ביימה עירית נתן-בנדק. תפאורה ותלבושות: ענבל אללוף. משתתפים: ענבל אללוף, אמיר בר-און, לירן גורן, חיים הרוש, עינת ויטנר, שלומית זרחי, קרן חממא, יוני טוקר, יואב לחיני, מור מישקובסקי, עדי נתן, לנה סמולנסקי, ענבל פרידלר, מוטי פרידמן, דליה קריגר.
 
איזבלה         איזבלה
 
 

שתף