מים, חושך, אש ואור

01.09.2002

שתף

אהובה מילרמן. התפרצויות של צבע
 
עשר שנים לאחר שהחלה לצייר, מציגה אהובה מירלמן מתמונותיה (אקריליק על בד) בגלריית בית דנדיקוב ברחובות. התפרצויות של צבעים עזים וחמים הנובעות ממקורות עלומים מרתקות אליהן את מבטי הצופים ומובילות את מחשבותיהם אל הכוחות המניעים את היקום (אחת מהתמונות אכן מכונה "מים חושך, אש ואור"). תשובות לא תמיד אפשר למצוא בציורים האלה, המעוררים תחושות עזות, ושעל פי עדות היוצרת, גם נובעים ומשקפים רגשות עזים.
 
אהובה מירלמן נולדה בתל אביב , למדה בבית הספר החקלאי הכפר הירוק ובסמינר הקיבוצים, עבדה שנים רבות כגננת, והתמחתה בחינוך מיוחד. באחת מחופשות השבתון שלה, בוושינגטון, בירת ארה"ב, נרשמה ללימודי ציור, ונקלעה לקבוצה של ציירים מתקדמים, עובדה שהפיחה בה מוטיבציה חזקה להתקדם ולהתפתח בתחום. עם שובה ארצה המשיכה את לימודיה בהדרכת כמה מורים, במסגרות קטנות.
 
 
בתערוכה הנוכחית מציגה אהובה את תמונותיה, יחד עם שלושה אמנים תושבי רחובות. בית דנדיקוב, שבו מוצגת התערוכה, היה הבית השלישי שנבנה במושבה הצעירה רחובות, ביתם של אסתר ומשה סמילנסקי. באותם ימים היה זה אחד מהבתים המרכזיים ביישוב העברי. באחרונה שופץ הבית והוא משמש כמקום לתערוכות.
 
בשעות הפנויות המעטות שנותרת לה, לאחר עיסוקה בציור, מתנדבת אהובה בחדר ההתאוששות במרכז הרפואי על-שם שיבא בתל השומר. היא גם נמנית עם צוות השופטים של "עובד ישראל מצטיין" מטעם העיתון "מעריב", ושרה בחבורת הזמר של רמת אפעל.
 
אהובה מירלמן היא רעייתו של פרופ' דוד מירלמן, דיקן הפקולטה לביוכימיה במכון ויצמן למדע.
 
 
 

שתף