לילה לבן

23.08.2012
נשף לילי באחוזת ויצמן. פנסים ונרות
 

מוזיאון גן המדע על-שם קלור ובית ויצמן השתתפו באחרונה באירועי "לילות לבנים 2" של עיריית רחובות, ופתחו את שעריהם לקהל הרחב בשעות לא שגרתיות. אלפי אנשים – מבוגרים, צעירים ומשפחות עם ילדים – גדשו את אחוזת ויצמן ואת מדשאות גן המדע, ונהנו מפעילות שנמשכה אל תוך הלילה.

במסגרת הנשף הלילי שהתקיים באחוזת ויצמן הוזמנו המבקרים להסתובב בבית הנשיא, "רגע אחרי" שדייריו עזבו אותו: חדר האוכל נערך עם פרחים ונרות, שולחן הקלפים היה מוכן למשחק, ועל הפסנתר שבסלון ניגנו נגנים מהקונסרבטוריון העירוני. פינת התה נערכה גם היא לטקס התה של אחר הצהריים, והמבקרים הוזמנו להצטלם בה למזכרת. תערוכות חדשות הציגו חפצים אישיים של בני הזוג חיים וורה ויצמן, והוקראו מכתבי אהבה שכתב ויצמן לאשתו. הנשף לווה בריקודי טנגו במרפסת האחוזה, ולאחריה הוחשך הבית, והמבקרים הוזמנו לסייר בו בקבוצות לאור פנסים ונרות. במהלך הסיור נחשפו פרטים היסטוריים ואישיים לא מוכרים, כמו סיפור האהבה בין חיים וורה, התקפות הפדאיון על בית ויצמן בזמן מלחמת העצמאות, הסליק שהתגלה לא הרחק ממנו, מאחורי בניין זיו, ועוד.

בגן המדע התקיימו סיורים מודרכים בין המוצגים, וביקור באקוספירה – שהוארה במיוחד לכבוד הלילה הלבן. עם רדת החשכה התקיימו גם תצפיות אסטרונומיות, באמצעות טלסקופים שהוצבו בגן.
 

 

שתף