מנחיתים כל הדרך לגמר

29.05.2014
משחק כדור-עף בין-מעבדתי, בין "הגרונרים" (צוות המעבדה של פרופ' יורם גרונר) ל"שולדינרים" (צוות המעבדה של ד"ר מאיה שולדינר)
 
 
 
יום חמישי, השעה 16:00. בזמן שרבים כבר מכינים את עצמם לסיומו של שבוע העבודה, במשטח החול שמול מעונות הסטודנטים על-שם רותי וסמי כהן ההתרחשות רק מתחילה. במוקד: משחק כדור-עף בין-מעבדתי, בין "הגרונרים" (צוות המעבדה של פרופ' יורם גרונר) ל"שולדינרים" (צוות המעבדה של ד"ר מאיה שולדינר). סביב המגרש נמצאים כמעט כל אנשי המחלקה לגנטיקה מולקולרית.
 
ה"גרונרים" היא אחת הקבוצות הטובות בליגת הכדורעף של המחלקה לגנטיקה מולקולרית – בלתי-מנוצחים ערב המחזור, ומתאמנים לקראת המשחקים לפחות פעמיים בשבוע. מהצד השני, ה"שולדינרים" קצת פחות קשוחים; מבחינתם, העיקר הוא ההשתתפות.
 
רעיון ליגת הכדור-עף של המחלקה לגנטיקה מולקולרית נולד לפני כחצי שנה. ראש המחלקה, פרופ' נעמה ברקאי, הציעה להוסיף לשעה המחלקתית החודשית פעילות ספורטיבית. מה שהיה בעבר מפגש חודשי שכלל כיבוד קל ושיחות בין חברי המחלקה, הפך לשעה שבועית שבה משחקות המעבדות האחת נגד השנייה בליגה מסודרת, כל הדרך לגמר. לרעיון הצטרפו 12 קבוצות שמורכבות ממעבדות המחלקה, ועוד קבוצה אחת של הסגל האקדמי.
 
משחק כדור-עף בין-מעבדתי. סביב המגרש נמצאים כמעט כל אנשי המחלקה לגנטיקה מולקולרית
 
 
הכללים ברורים, אבל גמישים: בכל מעבדה יש נבחרת של ארבעה שחקנים, אשר משחקים מול נבחרות המעבדות האחרות במחלקה. בכל משחק מערכה אחת, והמנצחת היא הקבוצה שמגיעה ראשונה ל-25 נקודות. הליגה מורכבת מארבעה סבבים של משחקים, שבסופם יחל "שלב הנוק-אאוט" – עד לגמר.
 
"החוקים הם סטנדרטיים למדי, וצמודים למקור של משחק הכדור-עף", אומר אייל רז, ממארגני הליגה, "אבל אנחנו משחקים איתם כשצריך, כדי שיתאימו לאופי החברתי של הליגה ולכושר של השחקנים שלנו".
 
בזמן ששמונת השחקנים על המגרש נלחמים על כל הגשה והנחתה, קהל הצופים נהנה מן הכיבוד, שכולל בעיקר משקאות אנרגיה ובירות קרות - Happy Hour כהלכתה.
 
עוד לפני שהחל המשחק המרכזי של המחזור פקדו את המגרש קבוצות ממעבדות אחרות במחלקה, למשחקי אימון לקראת הסבב בו ישתתפו. בפועל, הפעילות הספורטיבית סביב משחקי הכדור-עף אינה מוגבלת רק לאותה שעה מחלקתית שבועית. חברי מעבדות במחלקה מפַנים זמן לאימונים ולמשחקי ידידות, ונפתחה קבוצת "וואטסאפ" לתיאום משחקים ואימונים. מלבד משחקי הסבב הרגילים מתקיים אחת לחודש משחק יוקרתי, שמפגיש בין קבוצת הסטודנטים לקבוצת הסגל.
 
אגב, במשחק האחרון ניצחו "הגרונרים" את "השולדינרים" 11:25, והם עדיין בלתי-מנוצחים, בדרכם הבטוחה לפלייאוף. ו"השולדינרים"? מבחינתם, כאמור, העיקר הוא ההשתתפות.
 
 
 

שתף