דוקטור לשם כבוד

01.12.2015

שישה מדענים, אמנים, וידידי המכון הוכתרו בתואר דוקטור לשם כבוד

שתף

עומדים, מימין: פסקל אוליבייה מנטו, פרופ' קלוד כהן-טנוג'י, שלמה בר. יושבים, מימין: פרופ' סרז' הרוש, מיאל דה-בוטון, פרופ' לורד רוברט ווינסטון
 
שלמה בר הוכתר בתואר כהוקרה על הנתיב המוסיקלי המזהיר שפרץ, לאורכו התגבש סגנונו הייחודי המשלב מזרח ומערב, אילתור אינסטרומנטלי, מלודיה וקצב מכונן, ואשר העניק השראה לרבים אחרים; על הניסוי היצירתי המתמשך והחדשני שלו בהרמוניה, צליל ומבנה מוסיקלי; ועל כך שלצד פעילותו המוסיקלית הוא עוסק בפעילות חברתית ענפה במשך שנים רבות, בין השאר עם צעירים במסגרות חברתיות שונות.
 
ידידת המכון, מיאל דה-בוטון, הוכתרה בתואר כהוקרה על רוח הנדיבות רבת-החזון המפעמת בה, אשר הובילה אותה לתרגם את חיבתה העזה לאמנויות לתמיכה אשר מסייעת להן לפרוח; על דאגתה המסורה לרווחתו של מכון ויצמן למדע ולהתפתחותו; ועל כשרונה ואהבתה למוסיקה, אותם היא חולקת עם אחרים כדי להסב רוגע והנאה לשומעיה.
 
פרופ' סרז' הרוש, חתן פרס נובל בפיסיקה לשנת 2012, הוכתר בתואר כהוקרה על תרומתו לגילוי האינטראקציה הבסיסית בין אור לחומר וחשיפת זוויות מחקר חדשות בפיסיקה אטומית; על תגליותיו, אשר משפרות את הבנת הבסיס של תורת הקוונטים, ואשר יישומן צפוי לקדם את תחומי התקשורת והמיחשוב במידה רבה; ועל קשריו ההדוקים עם מכון ויצמן למדע כמורה רב-השראה לרבים מחוקריו.
 
פרופ' לורד רוברט ווינסטון, הידוע בפעילותו להנגשת המדע לציבור, הוכתר בתואר כהוקרה על כוח יצירתו ותובנותיו המדעיות הייחודיות, אשר שפכו אור חדש על הפריון האנושי ועל מחלות הקשורות בו, והשפיעו על חיי רבים ברחבי העולם; על תפקידו כמורה וכמדריך רב-השראה לדורות של חוקרים צעירים; ועל מחויבותו העמוקה ומאמציו להפוך את פלאי המדע לנחלת הכלל.
 
פרופ' קלוד כהן-טנוג'י, חתן פרס נובל בפיסיקה לשנת 1997, הוכתר בתואר כהוקרה על השפעתו העמוקה על הפיסיקה הקוונטית, במיוחד בפיתוח שיטות לקירור וללכידת אטומים באמצעות לייזרים ובקידום הבנת האינטראקציות שבין אור לחומר; על עבודתו המדעית עתירת- המעוף כמופת לחוקרים צעירים וכמעצב של דרך הוראת הפיסיקה ברחבי העולם; ועל תמיכתו הבלתי-מתפשרת בישראל ובמכון ויצמן למדע.
 
פסקל אוליבייה מַנְטוּ הוכתר בתואר כהוקרה על החזון, מידת האחריות העזה, ודאגתו המושכלת לעידודם של מיזמים מדעיים חדשניים; על עצתו הנבונה ושירותו המסור כחבר במועצה הבין-לאומית של מכון ויצמן למדע ובוועד הפועל שלו; ועל מחויבותו ושותפותו הנלהבת עם המכון לאורך השנים. 

שתף