חבר'ה, חבר'ה; רגע, רגע

01.12.2015

שתף

תגיות

מימין: משה גת, מנחם שצ'לקה, ישראל שראל, קובי בן-שמואל, יובל יורמן, אמנון צ'רני ושלמה שביט
 
פעם בשבוע הם נפגשים. הכימיה ביניהם עובדת שעות נוספות. הם מדברים בשפה משלהם, מספרים בדיחות משלהם, וחולקים הרבה תובנות וזיכרונות משותפים. ככה זה כשאנשים עובדים יחד ומכירים אלה את אלה שנים רבות.
 
אלה הם גמלאי המכון - אמנון צ'רני, יובל יורמן, משה גת, קובי בן-שמואל, מנחם שצ'לקה, שלמה שביט, ישראל שראל, ואליהם מצטרפים העובדים הוותיקים - חיים עקאב, ראובן דגן ואשר אורבך. הם זוכרים את מייסדי הקבוצה, שכבר הלכו לעולמם: משה ברינגס ומיקי שפיצר. "נוצר חיבור חזק בין האנשים. לאט, עם השנים, שינינו תפקידים, התקדמנו בתפקידים, היינו מאוד מעורבים בעשייה במכון, והמשכנו להיפגש אחת לשבוע, ב'פגישות הנהלה', וכמובן, באירועים משפחתיים, בטיולים משותפים ועוד", הם מספרים.
 
פעם נסעו לעיר בוטושן ברומניה, שם נולד זקן החבורה, ישראל שראל, ובה חגגו את יום הולדתו ה-70. "ברגעים אלה הרגשתי שהחברים שלי הם חלק מהמשפחה שלי", אומר ישראל. בטיול אחר, לאחר שקובי בן-שמואל פרש לגימלאות, נסעו לשווייץ ולצרפת לביקור בפסגות הגבוהות של ההרים בארצות אלה, וביקרו במאיץ החלקיקים שליד ז'נבה.
 
פעם בשנה הם יוצאים ל"טיולי נושא". באחד מהם נסעו לאלסקה, וביקרו בנקודה הצפונית ביותר של ארצות הברית, מקום בו השמש כמעט אינה שוקעת. שם גם חגגו ימי הולדת למשה גת ולמשה ברינגס. בטיול זה הם "הלכו על הקצה": צעדו על קרחונים, טיפסו על הרים, חצו נהרות, ושטו בסירות ראפטינג במים סוערים. והיו גם טיולים נוספים: טיול מחוף אל חוף בארצות הברית, וטיול לנפאל ובהוטן - טיול במקומות גבוהים. בארץ הם יוצאים יחד לטיולי ג'יפים בשטח, מבלים במסעדות טובות, ובכלל, אוהבים ליהנות מהחיים.
 
החברים בקבוצה שומרים ומטפחים את החברות כ-40 שנה. "החלטנו לחגוג ביחד ובחברותא את כל האירועים החשובים של כל אחד מאיתנו", אומר משה גת, "ימי הולדת, שמחות משפחתיות ועוד".
 
"כשעבדנו במכון, זמננו היה מוגבל", הם אומרים. "היום, כשרובנו בגימלאות, זמננו בידינו. הפגישות שלנו מתארכות, ואנחנו עסוקים בבעיות הנמצאות ברומו של עולם. וכמובן, רוקמים תוכניות לעתיד - טיולים למקומות חדשים וחוויות חדשות.
 
"כולנו תמימי דעים שעבדנו בארגון מדהים, ארגון שתרם לנו רבות, תמך בנו, שלח אותנו ללימודים ולהשתלמויות, ארגון שקידם אותנו, ארגון בו שורה אווירה משפחתית בין מדענים, חוקרים וכל העובדים האחרים התומכים במחקר המדעי. ואנחנו אסירי תודה על כך למכון ויצמן למדע". 
 

שתף

תגיות: