שנה חדשה ב"ידע"

חידוש מסורת הרמת הכוסית וציון שיתופי פעולה עם קדימה סטם ורונדינקס

מנכ"ל ידע, גיל גרנות-מאיר, בהרמת הכוסית של ראש השנה 2016

חברת "ידע", זרוע היישומים של מכון ויצמן למדע, חידשה השנה את מסורת הרמת הכוסית לרגל ראש השנה באירוע המשותף למדעני המכון ולצוות "ידע". עוד השתתפו באירוע, מנכ"לי החברות "קדימה סטם" ו"רונדינקס", יוסי בן יוסף וד"ר גיא הרמלין. לשתי החברות הסכם רישיון עם חברת "ידע", והן נמצאות בשלבי פיתוח שונים של מוצרים פרמצבטיים.

בן יוסף ציין בדבריו: "הקשר בין 'קדימה סטם' לבין מכון ויצמן למדע ו'ידע' הוא קשר ארוך-שנים, המהווה מודל לקשר מוצלח בין חברה תעשייתית למוסד אקדמי. בזכות שיתוף הפעולה הפורה, הן החברה והן המכון קוצרים את פירות ההצלחה". בן יוסף התייחס למחלת הסוכרת ולמחלת ניוון השרירים ALS, שבהן עוסקת החברה, וציין: "איחולי הם, שבשנה הקרובה נוסיף לקדם את הטיפול במחלות, תוך ששיתוף הפעולה מתרחב ומושגים יעדים משותפים".

על חברת "רונדינקס" – שהוקמה השנה על בסיס טכנולוגיה לאיפיון דינמיקה בחיידקי מיקרוביום, פרי פיתוחם של מדעני המכון פרופ' ערן סגל וד"ר ערן אלינב – אמר ד"ר הרמלין: "בעזרת הצוות הנהדר ב'ידע' ומדע בסיסי פורץ דרך - בנינו יישום ביוטכנולוגי לתעשיית פיתוח התרופות". מנכ"ל "ידע", גיל גרנות-מאיר, הוסיף: "הקשר בין 'ידע' לבין מדעני המכון הוא נדבך מרכזי בפעילותה של 'ידע', ואנו שמים בו דגש מיוחד בפעילותנו. שיתוף הפעולה עם החברות שזוכות ברישיון נמשך לאורך כל שלבי פיתוח המוצר, במחקר המתבצע במעבדות המכון, וגם בסיוע מקצועי ועסקי מטעם צוות 'ידע'. אני שמח על כך שבאירוע ראש השנה יכולנו להציג כמה דוגמאות לשיתוף פעולה זה".

שתף