המוח שלו, המוח שלה

29.05.2017

מימן לשמאל: יעל גורן-וגמן, פרופ' ישראל בר-יוסף, ישראל מקוב ורותי היילפרן

באירוע משותף של אגודת ידידי מכון ויצמן וידידי תיאטרון "גשר" זכו הידידים לראות הופעת בכורה של ההצגה "תמונות מחיי נישואין" – הפקה משותפת של תיאטרון "גשר" והתיאטרון הקאמרי. לפני ההצגה, אשר עוסקת במערכת היחסים בין בעל לאשה, על פי סרטו של אינגמר ברגמן מ-1973, שמעו המוזמנים את הרצאתו של פרופ' יורם יובל בנושא "המוח שלו, המוח שלה". פרופ' יובל הוא בוגר מכון ויצמן למדע בחקר המוח בהנחייתו של פרופ' ידין דודאי. במקביל ללימודי תואר שלישי במכון למד יובל רפואה באוניברסיטה העברית. השילוב המיוחד והלא-שגרתי הזה העניק לו, בין היתר, זווית ראייה ייחודית על בני אדם ועל מערכות היחסים שלהם.

במסגרת ההרצאה הציג פרופ' יובל לקהל תמונות של נשים וגברים, וביקש מהנוכחים להרים יד כשהם רואים את הפנים ש"הכי מוצאים חן בעיניהם". יובל גורס, כי נשים וגברים כאחד מתוכנתים גנטית להתאהב בקלסתר הפנים ה"ממוצע", שהוא גם הסימטרי ביותר, ולאו דווקא ביופי ייחודי או שונה. יובל גם הציג סדרת תמונות שבראשיתה מופיעים פנים בעלי הבעה נייטרלית, ובהמשכה מביעים הפנים כעס יותר ויותר. מתברר, שנשים מזהות כבר בתחילת הסדרה את הנימה הכועסת בפנים, בעוד גברים מצליחים לזהות את הבעת הכעס רק כשהיא כבר ניכרת בבירור.

הילה גולדנברג ועמית בן סירא מהנהלת קרדיט סוויס

השילוב בין מדע לאמנות יצר ערב מעניין ומעשיר, שאף הניב טיפים פרקטיים בענייני זוגיות ואהבה. הערב התקיים בחסות הבנק השווייצרי "קרדיט סוויס".

לשיתוף:

 

 

 

 

פודקאסטים
אינסטגרם