שיתוף פעולה בין מרכז שניידר לרפואת ילדים ומכון ויצמן למדע

מכון ויצמן למדע ומרכז שניידר לרפואת ילדים של שירותי בריאות כללית ישתפו פעולה במחקר ביו-רפואי

הינך נמצא כאן

מכון ויצמן למדע ומרכז שניידר לרפואת ילדים של שירותי בריאות כללית חתמו היום על מזכר הבנות לקידום שיתופי פעולה במחקר ביו-רפואי. מכון ויצמן למדע והמרכז הרפואי יפעלו להקים, יחד, את "מכון שניידר-ויצמן לחקר בריאות הילד והמתבגר". בין תחומי המחקר שבהם צפוי שיתוף הפעולה: אונקולוגיה, נוירולוגיה, פסיכיאטריה, גסטרואנטרולוגיה, אנדוקרינולוגיה, תזונה, חילוף חומרים וכן תחומים נוספים שיוסכמו בעתיד.

היוזמה נולדה ממחקרים בהשתתפות חוקרים משני המוסדות שהניבו עניין משותף בחקר תהליכי גדילה והתפתחות של ילדים ובני-נוער, כמו גם מניעת מחלות וטיפול בהן. שני המוסדות יפעלו, ביחד ובנפרד, לגיוס המשאבים הנדרשים למימון שיתוף הפעולה.

אומר פרופ' אלון חן, נשיא מכון ויצמן למדע: "המשימה העיקרית של מכון ויצמן למדע היא מחקר בסיסי, שמונע בעיקר מסקרנותם של המדענים החוקרים, השואפים להבין טוב יותר תהליכים שונים בטבע בכלל ובגוף האדם בפרט. הניסיון מראה שמחקר בסיסי מוביל, לא אחת, להמצאות ולפיתוחים של טכנולוגיות, תרופות ושיטות טיפול חדשות. עם זאת, בשנים האחרונות, וכן כחלק מהפקת לקחים ממשבר הקורונה, החלטנו לעשות כל מאמץ כדי לקצר ולייעל את המעבר של רעיונות מדעיים אל תחומי היישום הרפואיים. מנגד, חשוב שהמדענים ילמדו מהרופאים על התחומים שבהם יש צורך במאמץ מדעי מיוחד. שיתוף הפעולה בין מדענים לרופאים, עשוי ליצור את הגשר המהיר הזה, שיאפשר לכולנו – מדענים ורופאים – ליישם את הידע והכשרונות שלנו, לרווחת האדם באשר הוא".

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "במשך שנותיו, רכש מרכז שניידר מוניטין מפוארים בקהילה הרפואית בארץ ובעולם כולו, זאת בזכות העשייה הקלינית הענפה, המחקר פורץ הדרך, המובילות ושיתופי הפעולה עם מוסדות רפואיים בין-לאומיים. אני גאה בפעילות המחקרית הענפה שלנו בארץ ובחו"ל, בתחומי המחקר הרבים, בטכנולוגיות החדשניות ובהישגים שנרשמו בבית-החולים למן היווסדו ועד היום. אני מאמין כי המחקר הוא זה העושה את השוני בין בית-חולים טוב לבית-חולים מצוין ובטוח כי החיבור בין מכון ויצמן למדע למרכז שניידר יוביל למחקרים ולפיתוח שיטות טיפול חדשניות, אשר ייתנו תקווה לילדים רבים בארץ ובעולם".

לקבלת מידע נוסף, תמונות ולתיאום ראיונות:
משרד הדובר - מכון ויצמן למדע
08-9343856 news@weizmann.ac.il

שתף

שיתוף פעולה בין מרכז שניידר לרפואת ילדים ומכון ויצמן למדע