תרומה לחינוך

ידידים
01.03.2012
 
פרופ' רות ארנון וד"ר אורי ארנון
 
עוד בטרם הופעל פרויקט חמד"ע ברחובות ואף לפני שהוקם מבנה בית-הספר אשר בו תופעל התוכנית, התקבלה תרומה משמעותית מפרופ' רות ארנון ומד"ר אורי ארנון, המיועדת לקרן לציוד למרכז שצפוי להיפתח ברחובות.
 
 
אחת מהיוזמות החשובות שיצאו ממכון ויצמן בתחום הוראת המדעים לנוער – משולחנו של נשיא המכון באותם ימים, פרופ' חיים הררי, הוא מרכז חמד"ע להוראת המדעים שנוסד בתל-אביב בשנת 1991. הנשיא הנוכחי של המכון, פרופ' דניאל זייפמן, הוא גם יו"ר חמד"ע כיום. חמד"ע החלה כניסוי מחוזי בהוראת מדעים, שבו השתתפו תלמידים בשיעורי כימיה ופיסיקה במרכז חמד"ע במקום בבית-ספרם. הוחלט שאם התוכנית תניב תוצאות משביעות רצון, יקומו מרכזי חינוך מדעי נוספים ברחבי הארץ. הצלחתו של המרכז בתל-אביב משמשת כיום תמריץ להקמתו של מרכז חדש ברחובות, בסמוך לקמפוס מכון ויצמן – מרכז חמד"ע 2 - אשר קירבתו הפיסית לקמפוס מכון ויצמן למדע ולמכון דוידסון לחינוך מדעי תאפשר לו להיעזר במומחים לחינוך מדעי ובמדענים מהמכון.

הנתונים הקיימים על הישגי התלמידים בחמד"ע מראים, כי 70% בממוצע מבוגרי התוכנית מגויסים ליחידות העילית של המודיעין הישראלי המתמחות במחקר ופיתוח; כ-12% מתגייסים לעתודה האקדמית. רבים מבוגרי חמד"ע הופכים, בהמשך, לסטודנטים מצטיינים בתחומי המדע, ההנדסה והרפואה במיטב מוסדות ההשכלה האקדמית בישראל.
 

המפגש הבא

במפגש הבא של המועדון המדעי של אגודת הידידים, שיתקיים ב-23 באפריל 2012, תצוין תרומתם החשובה של פרופ' רות ארנון וד"ר אורי ארנון לחינוך המדעי. המרצים במפגש יהיו פרופ' ארנון ופרופ' (אלוף מיל') יצחק בן ישראל. פרופ' רות ארנון, מהמחלקה לאימונולוגיה במכון ויצמן למדע, היא אימונולוגית בעלת שם עולמי, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, וכלת פרס ישראל למדעי הרפואה. פרופ' (אלוף מיל') יצחק בן ישראל הוא יו"ר סוכנות החלל הישראלית ויו"ר המועצה הלאומית למחקר ולפיתוח. בנוסף הוא מכהן גם כראש המטה למלחמה בטרור ממוחשב.

 

שתף