מכון דוידסון לחינוך מדעי מתחיל היום, בשיתוף עם משרד החינוך, להכין את נבחרת ישראל לאולימפיאדה הבין-לאומית במתמטיקה

28.12.2010
לנוכח ההישגים הנמוכים של תלמידי ישראל באולימפיאדות המתמטיקה בשנים האחרונות, החליט משרד החינוך להטיל את מלאכת הרכבת הנבחרת ואימונה על מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. ההכנות לאולימפיאדה, שתתקיים ביולי 2011 – עוברות היום לשלב מואץ.
 
ההישגים הנמוכים של נבחרת תלמידי ישראל באולימפיאדה למתמטיקה בשנים האחרונות, הובילו את משרד החינוך להחלטה לבצע שינוי משמעותי בדרכי ההכנה של הנבחרת ואימונה. לאחר תהליך מורכב של בחינת הצעות של גופים וארגונים שונים, נבחר מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, לבצע את השינוי. ד"ר קובי לביא, ממכון דוידסון, עומד בראש תוכנית האימונים המאומצת של הנבחרת. איתו עובדת קבוצה של מאמנים מקצועיים בכירים, בראשות לב רדזיווילובסקי, ולהם מסייעים מדעני מכון ויצמן למדע.
 
תהליך הבחירה וההכנה של המתמודדים החל במבחן ארצי במתמטיקה בניהול האגף למדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, שבו השתתפו כ-4,000 תלמידים מרחבי הארץ. מתוכם נבחרו 350 בעלי הציונים הגבוהים ביותר, המשתתפים היום באולימפיאדת המתמטיקה הארצית על שם פרופ' יוסף גיליס במכון ויצמן למדע. 30 בעלי ההישגים הגבוהים ביותר באולימפיאדה זו, ימשיכו לשלבים הבאים בתוכנית האימונים שתוכננה במכון דוידסון לחינוך מדעי.
 
בשלב הבא יעברו 30 הנבחרים תוכנית אימונים מתוקשבת, שתותאם לכל אחד מהם, בנפרד. כך יוכל כל אחד מהמשתתפים למצות את מלוא הפוטנציאל שלו, ויעבוד באופן פרטני מול מדריכים שיתמקדו בו, אישית.
 
בחודש פברואר יוזמנו 30 המצטיינים למחנה אימונים בן חמישה ימים, בתנאי פנימייה, בכפר הנוער של מכון דוידסון, בקמפוס מכון ויצמן. כאן הם יעברו סדרת אימונים אינטנסיבית, בהדרכת אנשי מכון דוידסון, קבוצת המאמנים בראשותו של לב רדזיווילובסקי, ומדענים מהמחלקה למתמטיקה של מכון ויצמן למדע. מחנה נוסף יתקיים במתכונת זו בחול-המועד פסח, ובסופו ייבחרו מתוך 30 המשתתפים, 15 מצטיינים שיוזמנו למחנה נוסף בחודש יוני. בשלב זה ייבחרו שבעה חברי הנבחרת שייצגו את ישראל באולימפיאדה הבין-לאומית שתתקיים בהולנד, בחודש יולי 2011.
 
ד"ר לביא: "אנו, במכון דוידסון לחינוך מדעי, איננו מאמינים בקיצורי דרך. אנחנו מאמינים בעבודה קשה, בהתמדה, בנחישות, ובהתאמה של תוכנית אישית לכל חבר בנבחרת, דבר שיאפשר לכל אחד מהם להגיע למלוא יכולתו, ובכך לקדם את הנבחרת כולה. אנו מצפים שהשנה, הודות לתוכנית האימונים האינטנסיבית, ולהדרכה הפרטנית, נצליח להביא לנקודת מפנה, ובכך תיפתח מגמה של עלייה ושיפור מתמשך במיקומה של הנבחרת הישראלית בטבלת ההישגים העולמית במתמטיקה".
 
ד"ר אריאל הייימן, מנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי: ההצלחה באולימפידה חשובה לא רק בהיבט התחרותי. אנו מקווים שהיא תסמל ותדגיש את החשיבות שמדינת ישראל מייחסת, ברמה הלאומית, למקצוע המתמטיקה, שמהווה בסיס מרכזי למקצועות המדעיים, שהצטיינות בהם חיונית לעתיד המדינה ולאופי החברה והכלכלה שלנו".
 
 
מידע נוסף – ותמונות – אפשר לקבל במשרד דובר מכון ויצמן למדע: 08-934-3856

שתף