"מדעכיף" - סדנאות מדע בחופשת הפסח בגן המדע על-שם קלור

29.02.2012

במוזיאון גן המדע על-שם קלור, מוזיאון מדע ייחודי תחת כיפת השמים, הנמצא במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, יתקיימו בפסח הקרוב חמישה ימים של סדנה מדעית לילדי כיתות ג'-ו'. בימי חופשת הפסח ייהנו הילדים שירשמו לסדנת "מדעכיף" מחמישה ימים של פעילויות מדעיות בליווי מוצגים אינטראקטיביים של המוזיאון המדגימים תופעות מדעיות שונות. הסדנה תתקיים בתאריכים 5-1 באפריל, וכל יום בה יוקדש לנושא מדעי אחר, אותו יעבירו לילדים המדריכים המקצועיים והמנוסים של גן המדע, בצורה מהנה, חווייתית ומעשירה.

היום הראשון, 1 באפריל, הוא "יום השקר". כראוי ליום זה ייהנו המשתתפים מפעילות אשליות ותעתועי חושים. בגן המדע יתנסו הילדים במתקנים מתעתעים ובאשליות ראייה שמקורן בתופעות מדעיות שאותן הם יגלו וילמדו. ביום זה יתחילו הילדים גם בפעילות גידול ומעקב אחר התפתחותם של יצורים וצמחים, פעילות שתימשך במשך כל ימי הסדנה.

היום השני יוקדש למוסיקה, צלילים וקולות. ביום זה ילמדו הילדים על תכונות גלי הקול, יכירו כלי נגינה רבים ואותנטיים מארצות רחוקות, וייצרו בעצמם כלי נגינה, על-פי כללים מדעיים אותם ילמדו בסדנה.
היום השלישי יהיה "יום ירוק", ובו יבלו הילדים במתחם האקולוגי של גן המדע, ה"אקו-ספירה". במתחם הייחודי דמוי הכיפה יקיימו הילדים מעקב במיקרוסקופ אחר התפתחות יצורים וצמיחת זרעים. הילדים יתוודעו למגוון נושאים אקולוגיים, לצמחים זעירים ומיוחדים, ולבעלי חיים קטנים ומעניינים. במהלך היום יחפשו הילדים חיות מוסוות ברחבי הגן, וילמדו באמצעותן על חשיבות הצבע בטבע. הילדים יכינו נייר ממוחזר, ילמדו לבנות כלים שימושיים מ"דברים שזורקים" ויסיירו במתקני הגן המדגימים שימוש באנרגיות מתחדשות ("ירוקות").

היום הרביעי לסדנה יהיה "יום המדען". ביום זה יסיירו הילדים במכון ויצמן ובבית ויצמן – משכנו הרשמי של נשיא המדינה הראשון, ד"ר חיים ויצמן. כמו כן, יבקרו במגדל השמש, אחד ממתקני המחקר המתקדמים בעולם בתחום האנרגיה הסולארית, ויצפו ב"מטוטלת פוקו" ענקית. המשתתפים יכירו את המחשב הראשון בארץ, ה"ויצק" ויסיירו במתקני הגן – הפעם בדגש על תגליות של מדענים ידועים. את היום יחתמו בביקור בתערוכת ליאונרדו דה וינצ'י בגן המדע, ויבנו יצירה בהשראתו.

את הסדנה יחתום יום שיוקדש כולו לחלל: הילדים יצפו בשמי הלילה במתחם הפלנטריום, לאחר מכן ילמדו על טלסקופים ועל הצפייה בכוכבים. הם ישגרו לאוויר רקטות מים שפועלות על העקרונות לפיהם פועלות מעבורות חלל וחלליות, ויסיירו במתקני גן המדע הקשורים לחלל החיצון ולכדור הארץ.
 
  • הסדנאות יתקיימו בין התאריכים 5-1 באפריל (ט'-י"ג בניסן), ימי חופשת הפסח, החל מהשעה 08:00 בבוקר (אפשר להביא את הילדים למקום כבר ב-07:30).
  • הסדנאות יכללו ארוחת בוקר בשעה 10:00
  • קיימת אפשרות לבחור בין יום חלקי, עד השעה 13:00, או יום ארוך, עד לשעה 16:00, שיכלול ארוחת צהריים בשרית.
  • עלות הסדנאות: 900 ₪ ל-5 ימים ארוכים, או 700 ש"ח ל-5 ימים קצרים.
גן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי ומכון ויצמן למדע מזמינים את כל ילדי האזור ליהנות מחוויה כייפית ומדעית.
 
לפרטים נוספים והרשמה: 08-9344401 ובאתר האינטרנט של גן המדע
 
 
 
פרטים נוספים לעיתונאים בלבד:
ערן מנחם, לשכת דובר מכון ויצמן
0504433608
Eran.menachem@weizmann.ac.il
 

שתף