מלכת הפירנאים

01.09.2007
 
דלית גולדפישר. פנטזיה הרריתדלית גולדפישר. פנטזיה הררית
 
 
להתנתק למשך שבוע מהנוחות של הבית, מבני המשפחה, מהשגרה ומהמציאות המוכרת. לצאת למסע אתגרי, לנשים בלבד, בהרי הפירנאים בספרד. נשמע כמו פנטסיה שאינה ניתנת למימוש, אבל זה בדיוק מה שעשתה דלית גולדפישר, רכזת השתלמויות במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. בשביל דלית, ההשתתפות במסע "מלכת המדבר" של החברה הגיאוגרפית הייתה הגשמה של חלום ישן. 
 
"זו הייתה נסיעת שטח באיזור שבו הטבע מדהים ביופיו ובעוצמתו. הגענו בתחילת האביב, כאשר המדרונות כבר פורחים, ובפסגות ההרים ניתן עדיין לראות שאריות שלג. כל המפלים והנחלים זרמו במלוא העוצמה. ובתוך כל זאת היו גם מראות פסטורליים של סוסים, פרות וכבשים, כפרים ציוריים וכנסיות אבן עתיקות".
 
מלבד הנופים המרהיבים צפנה הדרך גם לא מעט אתגרים: מסלול רפטינג, טיול רגלי בהרים, סנפלינג ואומגה בין שני צוקי הרים, וגם משימות "שגרתיות" יותר ויום-יומיות - נהיגת שטח, הכנת אוכל, ולינה תחת כיפת השמיים. כל אלה רק חיזקו את תחושת הצוות ואת ההווי המיוחד שנוצר בין הנשים במסע. "נוצרה אווירה מאוד מיוחדת, חופשית ומשוחררת. בכל הפסקה השמענו מוסיקה, רקדנו ועשינו שמח. הניתוק המוחלט מהבית תרם גם הוא לתחושה של חופש מוחלט".
 
תוכנית המסע נשמרה בסוד. הבנות עלו מדי בוקר על הג'יפ, מצוידות במפה, וידעו רק מהו היעד הבא שאליו הן צריכות להגיע. זה היה, לדעתה של דלית, מקור הקסם העיקרי של המסע. "העיקר הוא לשמור על אופטימיות ועל ראש פתוח, ולקבל את כל החוויות, וגם את הקשיים. יש משהו משחרר בחוסר הידיעה. כך לומדים להשתחרר - לא לחפש את היעד הסופי, אלא ליהנות מהדרך".

שתף