מדע פעיל

01.09.2009
כנס הסיום השנתי של תכנית קמ"פ - קבוצות מדע פעיל - התקיים באחרונה במכון דוידסון לחינוך מדעי, המאגד את הפעילות החינוכית של מכון ויצמן למדע. בטקס הסיום נכחו כ-150 תלמידים ואורחים, ובהם הנערים והנערות המשתתפים בתוכנית, חברים, בני משפחה, סגל מכון דוידסון, אנשי מכון ויצמן למדע המעורבים בפרויקט, אורחים ממשרד החינוך ומהרשויות המקומיות השותפות בו, וכן בוגרי תוכנית קמ"פ משנים קודמות. במהלך הטקס הציגו משתתפי ומשתתפות התוכנית עבודות שהכינו - בנושאים "אסטרונומיה וחקר החלל ו"הסביבה ואנחנו". יצירות אלה כללו, בין היתר, בית אקולוגי עשוי מחומרים ממוחזרים וידידותיים לסביבה, אשר האנרגיה הדרושה לו מופקת מותאים סולריים; גלאי גשם חשמלי שמתריע על ירידת גשם ומודד את כמותו; מתקן להמרת אותות קול באותות אור המשודרים לחלל, ועוד.
 
ד"ר עובד קדם ונציג משרד החינוך - רפי דהן, מנהל מינהל חברה ונוער במחוז מרכז - בירכו את המשתתפים בתוכנית והעניקו להם את תעודות הסיום. כן חולקו תעודות הצטיינות לנערים ונערות מצטיינים.
 
"אני השתתפתי ב-2 קורסים והם היו מעניינים ומרתקים", כתבה נערה מלוד שהשתתפה בתוכנית, במכתב תודה שנשלח לצוות. "בתחילת הקורס לא האמנתי שאני אוכל לבנות דגמים של הפעילויות, אבל כשראיתי שאני עושה את זה טוב הרגשתי מאושרת ומצליחה. למדתי נושאים רבים... והידע הוסיף לי המון".
 
תוכנית קמ"פ מיועדת לנערים ונערות שנשרו ממערכת החינוך הפורמלית ונמצאים בטיפולן של היחידות לקידום נוער ברשויות המקומיות. הנערים והנערות מגיעים לפעילות שבועית במכון דוידסון מרחובות ומהערים הסמוכות: רמלה, לוד, ראשון לציון, אשדוד ויהוד. ראש התוכנית הוא ד"ר עובד קדם, ומנהל אותה אורן אקשטיין. בעיצוב התוכנית ובהפעלתה משתתפים גם יורם ביטון, ראש התחום במשרד החינוך, רונית סיטקוב, מנחת השכלה בתוכנית היל"ה במחוז מרכז של משרד החינוך, ומדריכים חברתיים ביחידות לקידום נוער ברשויות המקומיות.
 
משתתף בתוכנית קמ"פ. בועה טכנולוגית
 

שתף