מכתב מהצפון

01.03.2012
 
בית-הספר היסודי "האיריסים" שבכרמיאל אירח תלמידים חובבי מתמטיקה ומדעים מכל מחוז הצפון, במסגרת הכנס הדו-שנתי של תוכניות "מתמטיקה בהתכתבות" ו"מדע בהתכתבות"  שמפעיל מכון דוידסון לחינוך מדעי.
 
התוכניות מתקיימות במהלך כל השנה באופן מקוון – באמצעות הדוא"ל, אתר אינטרנט ורב-שיח (צ'ט). פעמיים בשנה ניתנת למשתתפים מרחבי הארץ האפשרות להכיר זה את זה – ואת צוות התוכנית, וליהנות מיום של מתמטיקה ומדע ושל מפגשים אנושיים. תלמידי בית-הספר "האיריסים" התכוננו היטב לאירוע, הכינו ריקוד בהשראת מספרים, וכן שירים, קטע קריאה המספר על חוויות מהתוכניות, ואיחולים לעתיד.
 
הכנס – בו נכחו כ-200 תלמידים ממחוז הצפון, מורים, ונציגי משרד החינוך ועיריית כרמיאל – נפתח בדברי ברכה של מנהלת בית-הספר, נטלי גרונסטדת. "זוהי יריית פתיחה לקשר ההדוק בין בתי-ספר בכרמיאל ובצפון כולו לבין מכון דוידסון, במטרה לעודד תלמידים שוחרי מתמטיקה ומדעים", אמרה. מנחם שיכל, ראש מינהל חינוך בעיריית כרמיאל, הצביע על כך שהחיבור עם מכון דוידסון עונה על הצורך לסגור את הפער בין המרכז לפריפריה.
 
לאחר מכן התקיימה הרצאה מדעית- מתמטית חווייתית של ד"ר יוסי אלרן, מנהל היחידה לטכנולוגיה בחינוך במכון דוידסון, אשר קשרה נושאים מתחום המתמטיקה והמדעים עם קסמים, חידות, ניסויים מדעיים, ואף נגינה בכלים שונים. לתלמידים ניתנה ההזדמנות להפגין את הידע שרכשו במהלך השנה (ולזכות בפרסים), להתנסות בשמיעה של עטלף בעיניים עצומות, ולגלות איך שומעים דרך חוט – במקום, כמקובל, דרך האוויר.
 
משתתפי כנס מתמטיקה ומדע בהתכתבות בכרמיאל. איך שומע עטלף

שתף