אורים וצבעים

01.03.2012
 
 
בערב האחרון של חופשת החנוכה פשטו 16 סטודנטים ממדרשת פיינברג על מחלקת ילדים א' במרכז הרפואי "קפלן", כשהם מצוידים בארגזי סופגניות, שירונים, חנוכייה מדעית מיוחדת, והמון רצון לשמח. החולים הצעירים במחלקה א', ובני משפחותיהם, נהנו מערב של שירים, הדלקת נרות, וגם מדע של חנוכה. ערב ההתנדבות נולד ביוזמתה של תלמידת המחקר מיכל סביליה, מהמחלקה לבקרה ביולוגית, שחברה לתום ביאליק, מהמחלקה להוראת המדעים, ראש מדור תחום המעורבות החברתית במועצת הסטודנטים של המכון, ובסיוע מדרשת פיינברג.

הילדים, ההורים והסטודנטים שרו שירי חנוכה מתוך שירונים, ולאחר מכן הדליקו את החנוכייה – מעשה ידיהם של הסטודנטים. החנוכייה הורכבה מ-9 קעריות, ובתוכן מלחים מסוגים שונים. הילדים כתשו את המלחים בקעריות, הוסיפו מספר טיפות אתנול, והדליקו את התערובת. להפתעתם, נצבעו הלהבות בצבעים שונים. לאחר מכן קיבלו הסבר קצר כיצד משפיעה הוספת המלח על צבע הלהבה, וכיצד אפשר לזהות חומרים – לפי צבע הלהבה הנוצרת מהם, בתוספת כוהל.

הפעילות נחתמה בחלוקת סופגניות לילדים, למשפחות ולצוות המחלקה, כמובן בליווי שירי החג.

מיכל סביליה, מארגנת הערב, סיפרה: "אין דבר מרגש ומספק יותר מלצאת מהקופסה ומבעיות היומיום ולהביא אור לילדים שבעיותיהם גדולות יותר משגרת הלימודים והמחקר שלנו".
 
ילדים מדליקים חנוכייה מדעית במרכז הרפואי "קפלן". אור קטן

שתף

שתף