המדענים של הלילה

28.11.2012
 
אירועי "ליל המדענים" המתקיימים לילה אחד בשנה, בחסות האיחוד האירופי ומשרד המדע והטכנולוגיה, מאפשרים הצצה חד-פעמית אל מוסדות החינוך, המדע והמחקר כפי שהם - בלילה. גם השנה השתתף מכון ויצמן למדע באירועים, וב-24 בספטמבר פתח המכון את שעריו לציבור הרחב. ברחבי קמפוס המכון התקיימו החל משעות הערב פעילויות מגוונות, מחכימות ומשעשעות לכל המשפחה בנושאים מדעיים.
 
השנה עמד הערב בסימן 100 שנים להולדתו של אבי מדעי המחשב, אלן טיורינג. כך לדוגמה, עסקו ההרצאות הפתוחות לקהל בתולדותיה של ההצפנה, בשאלה האם מחשבים יכולים ללמודולחזות את העתיד, והאם ניתן "למחשב" פיל. אלפי האורחים בקמפוס נהנו גםמכניסה חופשית למרכז המבקרים החדש של מכון ויצמן למדע ולמצפה הכוכבים על-שם קראר, ומסיורים מודרכים ב"ויצק", המחשב הראשון במדינת ישראל.
 
עבור מי שלא יכול היה להגיע למכון הפעיל מכון ויצמן למדע את מפגשי "קפה מדע", שיחות עם מדענים באווירת בית קפה. המפגשים נערכו בערי הסביבה: מאשקלון ואשדוד, דרך רמלה ובאר יעקב, ועד ראשון לציון ותל אביב.
 
בסך הכל הגיעו אל אירועי "ליל המדענים" של מכון ויצמן למדע השנה מעל ל-4,500 אורחים שנכנסו אל חייהם של המדענים והתגליות המדעיות הגדולות שמשנות את חיינו בכל יום. 

שתף