מעבדה ישראלית-גרמנית למחקר נוירו-פסיכיאטרי

27.05.2014
 
מימין: פרופ' דניאל זייפמן, פרופ' אלון חן ופרופ' פטר גרוס
 
 
 
חברת "מקס פלאנק" ומכון ויצמן למדע חתמו על הסכם שיתוף פעולה לציון חנוכת מעבדה לנוירו-פסיכיאטריה ניסיונית ונוירו-גנטיקה התנהגותית. על ההסכם חתמו פרופ' ד"ר פטר גרוס, נשיא חברת "מקס פלאנק", פרופ' דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן למדע, ד"ר לודוויג קרונת'לר, המזכיר הכללי של חברת "מקס פלאנק", ופרופ' חיים גרטי, סגן נשיא מכון ויצמן למדע.
 
פרופ' אלון חן ממכון ויצמן למדע יעמוד בראש המעבדה החדשה.
 
המעבדה המשותפת הוקמה במטרה לתת מענה לאחת הבעיות הבוערות של המאה: גילוי הגורמים להפרעות קוגניטיביות, רגשיות, התנהגותיות ונוירולוגיות. כ-450 מיליון איש ברחבי העולם סובלים מסוגים שונים של הפרעות נפשיות, וכיום כבר ברור כי מקורן של הפרעות אלה נעוץ ביחסי גומלין סבוכים בין השפעות גנטיות וסביבתיות. תחום הנוירו-פסיכיאטריה מנסה להתיר את הסבך, במטרה להבין את התהליכים שבאמצעותם מובילים נתונים גנטיים מסוימים ושינויים במבני המוח לצורות התנהגות מסוימות או למחלות נוירו-פסיכיאטריות.
 
מדענים משני מוסדות המחקר יחקרו הפרעות פסיכיאטריות מורכבות כמו דיכאון, סכיזופרניה, חרדה ואוטיזם, באמצעות מיגוון רחב של שיטות מחקר רב-תחומיות, מגנומיקה וביו-רפואה ועד מחקרים קליניים בחולים. על-פי הסכם שיתוף הפעולה, המעבדה תתמוך בפרויקטים משותפים של חברי שני מוסדות המחקר, תארח כנסים וסמינרים משותפים, תארגן חילופי סטודנטים ומדענים אורחים, ותיצור הזדמנויות עבור תלמידי מחקר מישראל ומגרמניה לרכוש הכשרה משותפת.
 
 

שתף