כימטק

01.03.2015
 
הכנס הארצי של מורי הכימיה
 
 
 
מורים מכל רחבי הארץ התאספו באחרונה במסגרת הכנס הארצי של מורי הכימיה לשנת תשע"ה, שהתקיים במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. הכנס, שעסק במקומו של מקצוע הכימיה בתעשיית ההיי-טק, כלל הרצאות, הענקת פרסים למורות מצטיינות (נאדיה גאנים ואסתי זמלר), שלל פעילויות ויריד ניסויים, ושימש לבאים הזדמנות להתעדכן בחידושי המקצוע ובשיטות הוראה חדשות.
 
במהלך הכנס סיפרה מפמ"ר כימיה, ד"ר דורית טייטלבאום, על יישום הרפורמה "ישראל עולה כיתה": "למידה משמעותית מתקיימת בהוראת הכימיה זה שנים רבות – במעבדות החקר, בסיורים לימודיים, ובפעילויות ייחודיות. הכניסה לרפורמה מסמנת את היעד של למידה משמעותית בבירור ובאופן מפורש, ועל כולנו להתגייס לשינוי זה, כדי להגביר ולהעצים את הלמידה המשמעותית". נשיא החברה הישראלית לכימיה,פרופ' אהוד קינן, הדגיש את המאמצים ללימוד כימיה בפריפריה, באמצעות שילוב אנשי תעשייה וארגון פעילויות שמבצעים מדענים, ומשתתפים בהם אפילו חתני פרס נובל.
 
בכנס הירצתה שורת מדענים. חתן פרס נובל, פרופ' אהרן צ'חנובר, הירצה על אודות פיתוח תרופות במאה ה-21. פרופ' עודד שוסיוב, מהפקולטה לחקלאות, דיבר על יישום עקרונות הטבע לפתרון בעיות אנושיות בממדים קטנים במיוחד. ד"ר גלית זילברמן, מחברת "אל-אופ תעשיות אלקטרו-אופטיקה", נשאה דברים על פרויקט "סודקות את תקרת הזכוכית" – אשר נועד ללמד תלמידות בכיתות ח'-י"ב כי אין להיכנע לתכתיבים מיגדריים, ולעודד אותן לפנות ללימודים ריאליים. ד"ר זילברמן משתתפת בפרויקט זה, ובמסגרתו היא נפגשת עם אותן תלמידות.
 
"אנחנו מקווים שגם השנה ימשיך מרכז המורים לתרום להתמקצעות מורי הכימיה", אמרה ד"ר רחל ממלוק-נעמן, ראש המרכז הארצי למורי הכימיה, בסיום הכנס. "אנחנו מציעים קשת רחבה של קורסים שמדגישים, בין השאר, את תפקיד הכימיה במדע ובטכנולוגיה".
 

שתף