הצלצול בשבילם

01.03.2016

בכנס הארצי של מורי הכימיה התמלא האולם עד אפס מקום

צלצול הפעמון בישר לכל הנוכחים כי הגיע הזמן להיכנס. אך בשונה מרוב הצלצולים מסוג זה, במקרה ההוא היה מדובר במורים – יותר מ-300 מהם – שמילאו עד אפס מקום את אולם "הברווז" שבמכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, לרגל הכנס השנתי הארצי של מורי הכימיה.

הכנס, שהתקיים השנה בסימן "גז טבעי - כימיה וחברה", נפתח בהדלקת החנוכייה המסורתית. אחריה זכו המורים לשמוע הרצאות מפי ד"ר ברכה חלף, המדענית הראשית של משרד התשתיות, האנרגיה והמים, וכן פרופ' אהוד קינן, מדען מהטכניון ויו"ר ועדת מקצוע הכימיה, שדיבר על שימושים אפשריים בגז הטבעי, מלבד יצוא. "אין זה מקרה שבחרנו בנושא הגז עבור הכנס", אומרת מפמ"ר כימיה, ד"ר דורית טייטלבאום, "זהו נושא חם, ואנחנו עושים צעדים ראשוניים לשילובו בתוכנית הלימודים".

בהמשך הכנס הוענק פרס עבודת הגמר לשני תלמידים: זיו זיידמן מבית-הספר קריית חינוך על-שם רבין במזכרת בתיה, שבדק בעבודת הגמר שלו את האינטראקציות של ננו-צינוריות אי-אורגניות עם פולימרים; ושחר הנובר מתיכון בליך, רמת גן, שביצעה את עבודתה בנושא מערכות סוללות ליתיום יון תוך שימוש בספרטורים המיועדים ללכידת יוני מתכות מעבר. בנוסף זכתה שרית ברגר, מורה לכימיה בבית-הספר אורט גוטמן שבנתניה, בפרס המורה המצטיין על-שם נעמה גרינשפון לשנת תשע"ה.

במהלך הכנס נפרדו חברי המרכז הארצי למורי הכימיה מד"ר רחל ממלוק-נעמן, שהייתה מנהלת המרכז במשך 15 שנים, והכריזו על מינויה של ד"ר דבורה קצביץ לתפקיד זה. "הכנס משקף את הפעילות הענפה המתבצעת במרכז הארצי למורי הכימיה", אומרת ד"ר ממלוק-נעמן. מוסיפה ד"ר קצביץ, מנהלת המרכז הנכנסת: "השנה היה מספר שיא של משתתפים בכנס. המורים הביעו את שביעות רצונם מהנושא הנבחר ומהמושבים המקבילים, בהם שיתפו מורים מפעילויותיהם בכיתה".

שתף