נוטעים אהבה

טקס הסיום של מדרשת פיינברג

52 בוגרות ו-59 בוגרים קיבלו באחרונה תואר שני ממדרשת פיינברג של מכון ויצמן למדע. 52 מהם קיבלו את התואר במדעי-החיים, 18 בכימיה, 20 בפיסיקה, 19 במתמטיקה ובמדעי המחשב, ושניים בהוראת המדעים. 129 תלמידי מחקר קיבלו תואר שלישי. 55 נשים ו-74 גברים, מתוכם – 72 במדעי החיים, 29 בכימיה, 14 בפיסיקה, ושבעה במתמטיקה ובמדעי המחשב, וכן שבעה בהוראת המדעים.

בירכו את הבוגרים נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' דניאל זייפמן; יו"ר המועצה המדעית של המכון, פרופ' מיכל אירני; אורחת הכבוד בטקס, פרופ' עדה יונת; ודיקנית מדרשת פיינברג, פרופ' אירית שגיא, ששאלה "איך יוצרים מדען"? וענתה: "אנטואן דה סנט-אקזופרי, מחבר 'הנסיך הקטן', כתב בחוכמה: 'איך בונים ספינה? אוספים אנשים ונוטעים בהם את האהבה ואת הכמיהה לים הרחב, הגדול והאין-סופי. לא אוספים אנשים ואומרים להם לאסוף עצים, להכין תוכניות ולבנות ספינה'. איך יוצרים מדען? גם כאן עובדת שיטת 'הנסיך הקטן': נוטעים אהבה ותשוקה למדע, ומטמיעים יכולת חשיבה עצמאית, ועימה גם את ההכרה ביכולת האישית להפוך את המחשבה למעשה, ואת החלום למציאות".

בשם הבוגרים בירך ד"ר תום ביאליק, שסיים את לימודיו לתואר שלישי במחלקה להוראת המדעים, ובמהלכם כיהן כיושב ראש מועצת הסטודנטים של המכון, וקידם פעילויות רבות של סטודנטים למען החברה והקהילה. 

 

שתף