על געגוע וחול

ידידים
01.12.2015
בוגרים לדורותיהם במפגש בוגרי הפקולטות למדעי החיים בוגרים לדורותיהם במפגש בוגרי הפקולטות למדעי החיים 
 
ב-8 בספטמבר, אחד הימים האביכים ביותר בשנים האחרונות, התקיים המפגש הראשון של בוגרי הפקולטות למדעי החיים במכון ויצמן למדע. מנהלת ארגון הבוגרים ואגודת הידידים, יעל גורן-וגמן, ציינה בדבריה לבוגרים, כי תאריך האירוע נקבע שנה מראש, "וכבר אז התקבלה ההחלטה לקיים את האירוע ביום חול...".
 
מזג האוויר יוצא הדופן לא מנע מיותר מ-800 בוגרים, שלא ראו זה את זה שנים רבות, להגיע למכון ולפגוש בהתרגשות את חבריהם ללימודים, אותם הצליחו לזהות על אף ענן האובך, ולמרות השנים הרבות שחלפו. נשיא המכון, פרופ' דניאל זייפמן, בירך את הבוגרים, וכך גם פרופ' צבי ליבנה, דיקן הפקולטה לביוכימיה, ופרופ' אורי פלס, דיקן הפקולטה לביולוגיה.
 
הערב נפתח בריאיון עם פרופ' זליג אשחר, חתן פרס ישראל לשנה הנוכחית ובוגר המחלקה לאימונולוגיה בשנת 1974, שתיאר את מחקרו בתחום האימונותרפיה, וסיפר על הרגשתו האישית, כי בזכות פיתוח כיוון חדש לטיפולים בסרטן, יש תקווה למיליוני חולי סרטן בעולם.
 
בוגרת נוספת שדיברה בערב הייתה דריה מושלין רוזן, שסיימה את הדוקטורט שלה במכון בשנת 1984 במחלקה לאימונולוגיה. דריה יסדה את חברת "ביופארמה", וסיפרה למשתתפי האירוע על הדרך שבה עיצבו הלימודים במכון את חייה, לימדו אותה כמה חשוב חופש המחשבה, ועודדו אותה להעז ולהתמודד עם אתגרים חדשים.
 
ד"ר יורם יובל, הדובר האחרון בערב, קינח בשיחה "על הביולוגיה של הגעגועים". יובל הוא בוגר המכון משנת 1990 בחקר המוח, שבמקביל למד גם רפואה והתמחה בפסיכיאטריה.
 
את הערב חתמה הופעה תוססת של דני רובס ושלמה גרוניך, שהצליחו ביחד להביא לבמה רוח נעורים, אנרגיה, הומור, חברות וחום – כל מה שכולנו קיווינו שהערב המיוחד הזה יעורר בקרב הבוגרים. 
 
  בוגרים לדורותיהם במפגש בוגרי הפקולטות למדעי החיים

שתף