תחושת שליחות

01.03.2015
 
טקס הסיום של התוכנית ללימודי הוראה
 
 
19 סטודנטים – בעלי תואר שני ושלישי – קיבלו באחרונה תעודות הוראה במסגרת התוכנית ללימודי הוראה במדרשת פיינברג של מכון ויצמן למדע, שמנהלת ד"ר רונית בן-בסט. "יותר מ-100 בוגרים מקבלים מדי שנה תואר שלישי ממדרשת פיינברג, וחלקם בוחרים להמשיך לתרום בתחום החינוך המדעי, במסגרות שונות", אומרת פרופ' אירית שגיא, דיקנית מדרשת פיינברג. "התוכנית ללימודי הוראה היא מסלול נוסף, לצד התארים שאנחנו מעניקים במכון".
 
לדברי ראש התוכנית, ד"ר רחל ממלוק-נעמן מהמחלקה להוראת המדעים, התוכנית לתעודת הוראה מהווה אפיק אשר מאפשר למי שמעוניין לתרום לחברה ולחינוך – לעשות זאת. ד"ר קרין הלוי-טוביאס, שנאמה בטקס כנציגת הבוגרים, דיברה על מסירותו ועל תמיכתו של צוות ההוראה לכל אורך תהליך הלמידה. היא הדגישה את תחושת השליחות שהיא חשה, יחד עם חבריה בתוכנית – בעצם הוראת החומרים המדעיים העדכניים בבתי-הספר, בליווי ובסיוע של חברי קבוצת מדעי החיים בראשות פרופ' ענת ירדן.
 
יחד עם קבוצת הבוגרים של שנה זו סיימו את התוכנית 109 בוגרים, וחלק ניכר מהם שומר על קשר עם המחלקה להוראת המדעים. פרופ' בת-שבע אלון הזמינה את הבוגרים להמשיך ליזום ולתרום מהכשרתם ומהשכלתם. "בזכות הרקע הייחודי שלהם כחוקרים", אומרת פרופ' אלון, "יוכלו הבוגרים הטריים לתרום באופן ייחודי לקידום החינוך המדעי בארץ".
 
"השתלבות בוגרי מכון ויצמן למדע במערכת החינוך היא חלק חשוב מהפעילות במכון", אומר פרופ' ישראל בר-יוסף, הדיקן לענייני חינוך, "ולכן אני שמח מאוד שיש לנו תוכנית מעולה אשר נותנת ללומדים בה כלים להשתלבות בעולם ההוראה והחינוך. אני מקווה שכל בוגרי התוכנית ימשיכו וישמשו בתפקידי הוראה במשרה מלאה". 
 
 

שתף