הינך נמצא כאן

מגזין המכון - גיליון 53 - דצמבר 2008

גיליון 53 - דצמבר 2008
גיליון 53 - דצמבר 2008
גיליון 53 - דצמבר 2008

בשער: ציור מיקרוסקופ של שלוחות תאי עצב (אקסונים) של מערכת העצבים ההיקפית, אשר נמתחים מתוך צבר של תאי עצב ראשוניים ותאים תומכים (גנגליון סנסורי) האקסונים מעבירים מידע תחושתי אל מערכת העצבים המרכזית – המוח ועמוד השדרה, תאי העצב גודלו בצלחת, ונצבעו באמצעות סמן מיוחד לתאי עצב, במעבדתו של ד"ר אברהם ירון, במחלקה לכימיה ביולוגית.

ירוק בקמפוס
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
תא "מגמה ירוקה" במכון ויצמן למדע חידש באחרונה את פעילותו. באירוע הפתיחה, שהתקיים בשיתוף אגודת הסטודנטים במכון, הוקרן הסרט "פסולת = מזון".
איזבלה
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
המחזה איזבלה בכיכובם של סטודנטים ובוגרי המכון.
משתתפי האולפנה על-שם עמוס דה-שליט. חשיפה למדע
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
סטודנטים מצטיינים, תלמידים לתואר ראשון במדעים במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ, השתתפו באחרונה באולפנה על-שם עמוס דה-שליט במכון ויצמן למדע, ונחשפו לאפשרויות הלימוד לתארים מתקדמים במדרשת פיינברג של המכון.
היכרות עם צמחים מהונדסים במסגרת אירועי "חכמים בלילה"
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
כשלושת אלפים איש ביקרו בקמפוס מכון ויצמן למדע במסגרת אירועי "חכמים גם בלילה". המבקרים נהנו מלילה של פעילות, הדגמות וסיורים מודרכים בגן-המדע על-שם קלור ובמעבדות מחקר וחדרי תצוגה ברחבי הקמפוס של מכון ויצמן למדע.
פעילות מים בגן המדע. מים וששון
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
פעילות הקיץ והחגים של גן המדע על-שם קלור, הפועל במסגרת מכון דוידסון לחינוך מדעי, הוקדשה השנה כולה למים.
משתתפי כנס הלמידה החוץ-כיתתית. טוב יותר מאלף שיעורים
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
המרכז הישראלי ללמידה חוץ-כיתתית הוקם במכון דוידסון לחינוך מדעי, במטרה לעודד מורים לצאת אל השטח, להעמיד לרשותם כלים פדגוגיים ודידקטיים לעבודה בחוץ, ולנצל את היתרונות שמציעה הסביבה כאתר לימוד.
ד"ר ראפע ספדי וד"ר עידית ירושלמי. דרכים חדשות
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
פיתוח דרכים חדשות לקידום הוראת הפיסיקה במגזר הערבי.
זה היה בסוף הקיץ
01.12.2008
בקמפוסחדשות חינוך
מאות מתלמידי המחקר של מדרשת פיינברג לקחו הפסקה מהעבודה במעבדות, וציינו את סוף הקיץ ואת סוף שנת הלימודים בערב של מוסיקה, ריקודים, בירה ומצב רוח טוב. אירגנו את האירועים עילית שלזק, רעות ברקת, שרלי פליישר ויתר חברי אגודת הסטודנטים של המכון. בשעות אחר הצהריים נהנו משתתפי האירוע משחייה ומשחקי מים בבריכה, פעילויות לילדים ומסאז'ים. החגיגות נמשכו לתוך הלילה עם הופעות של ניר פופליקר ולהקתו, שחר גלעד והאוקראיניות, להקת False Positive שחבריה סטודנטים במכון, ו"צליל מכוון" (יצחק קלפטר, שלמה ידוב ושם-טוב לוי), ולהקת "פאנקנשטיין".    
שיער
01.12.2008
חדשות מדע בשפה ידידותית
מדעני המכון שואפים לחשוף את קווי התקשורת שבהם מתנהל הדו-שיח של ההתפתחות העוברית, וכך לגלות מי מסייע לגידול הסרטני.
סל קליטה
01.12.2008
חדשות מדע בשפה ידידותית
חוקרים במכון הגיעו למסקנה שהתאים הדנדריטיים שברחם אינם משרתים כלוחמים של מערכת החיסון, ואף לא כשומרי הראש של העובר החדש, אלא "משפצים את חדר התינוקות", כלומר מסייעים לעצב מחדש את הרקמה שמסביב לאתר ההשתלה, כך שתספק את צורכי העובר החדש.

עמודים

גיליונות קודמים